•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> 30.569,- złotych podzielone

30.569,- złotych podzielone

20 września 2010 r.
3 września 2011 roku odbyło się drugie zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu soleckiego wsi Pobiedna na 2012 rok. W zebraniu, na które zaproszenia znajdowały się m.in. na tablicach ogłoszeniowych i naszej stronie internetowej uczestniczyło 10 (słownie: dziesięć) osób. Po niezbyt burzliwych obradach i niewielu propozycjach odbiegających od wydatków z lat ubiegłych podjęto uchwałę o podziale funduszu sołeckiego na 2012 rok.

L.p.
Przedsięwzięcie
Kwota
Uzasadnienie
1. Organizacja imprez integracyjnych, rekreacyjnych dla mieszkańców Pobiednej (m.in. festyny, dożynki, wycieczki, działalność kółek zainteresowań, zabawy taneczne) 7.500 zł Planuje się organizowanie zajęć dla dzieci i dorosłych prowadzonych nieodpłatnie a koszty są niezbędne na zakup materiałów do prowadzenia zajęć. Planuje się organizowanie imprez integracyjnych społeczeństwa mające na celu rozbudzenie aktywności i współdziałania
2. Poprawa estetyki wsi(m.in: sprzątanie przystanków autobusowych, koszenie trawników, zakup sprzętu do koszenia i sprzątania oraz zakup paliwa wraz z konserwacją tegoż sprzętu. Zakup tablic ogłoszeniowych) 8.600 zł Sprzęt i pielęgnacja zieleni poprawi estetykę wsi. Tablice ogłoszeniowe pozwolą na zamieszczanie informacji ważnych dla mieszkańców wsi.
3. Organizacja struktury rekreacyjnej(m.in: urządzanie placu zabaw, zakup namiotu, stołów, ławek, ogrodzenie boiska sportowego) 8.859 zł Zakup zestawu rekreacyjnego i ogrodzenie boiska jest niezbędne przy organizacji imprez dla mieszkańców. Plac zabaw wymaga urządzenia go od podstaw i uatrakcyjni czas wolny dzieciom.
4. Dofinansowanie organizacji dnia dziecka przez Szkołę Podstawową w Pobiednej 500 zł
5. Dofinansowanie Przedszkola w Pobiednej(m.in.: organizacja Dnia Dziecka ,wycieczka) 1.200 zł
6. Doposażenie jednostki OSP w Pobiednej 2.000 zł Jednostka OSP jest organizacją działającą na terenie wsi ,gminy a nawet powiatu, doposażenie tejże jednostki pozwoli na jeszcze większe zaangażowanie w integracje na rzecz mieszkańców sołectwa.
7. Dofinansowanie działalności zespołu folklorystycznego "Łużyczanki"(m.in.: doposażenie w stroje) 2.000 zł Zespół promuje gminę i sołectwo oraz ich walory i zasoby lokalne.

Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u