•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Dolina rzeki Kwisy


Autor: Waldemar Bena, Andrzej Paczos

Wydawca AD REM
Rok wyd.2000
Oprawa twarda
Stron 144

Z inicjatywy Związku Gmin Kwisa w roku 2000 powstał Album - Monografia, w której znalazło się miejsce dla wszystkich miejscowości i wiosek z 11 gmin położonych wzdłuż prawie 130 kilometrów nurtu rzeki Kwisa.

Autorzy tej monografii na wstępie przybliżają nam cele dla których powstał Związek Gmin Kwisa, oraz bieżącą działalność Związku.

W kolejnej części zapoznamy się z położeniem, ukształtowaniem powierzchni, budową podłoża, warunkami klimatycznymi, światem zwierzęcym i roślinnym oraz historią terenów leżących wzdłuż Kwisy od źródeł w Górach Izerskich po ujście do Bobru w Borach Dolnośląskich.

Znajdziemy tu dużo informacji o samej Kwisie - jej nazewnictwie, hydrologii, dorzeczach i zlewni wód, a także jej znaczeniu dla terenów przez które przepływa.
W dalszej części znajdują się opisy poszczególnych miejscowości i wiosek z rysem historycznym i zabytkami znajdującymi się na tym terenie. Jak przystało na album, znajdziemy tutaj dużo zdjęć współczesnych oraz pochodzących z minionych lat.

W naszej biblioteczce pozycja ta znalazła się ponieważ, w "Dolinie Rzeki Kwisy" znajdziemy opis dawnej i dzisiejszej Pobiednej, Pałacu i poznamy postać jego budowniczego Adolfa Traugotta von Gersdorf.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u