Kalendarz odbioru odpadów
Kalendarz dni z zakazem handlu
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona PobiednejGóry Izerskie

Słownik Geografii Turystycznej Sudetów tom 1


Pod redakcją Marka Staffy

Wydawnictwo PTTK "Kraj"
Rok wyd.1989
Oprawa miękka
Stron 124

Góry Izerskie to pierwsze opracowanie z cyklu Słownik Geografii Turystycznej Sudetów. Celem słownika jest dostarczenie czytelnikom w miarę pełnego, udokumentowanego materiału dotyczącego miejscowości i obiektów fizjograficznych posiadających nazwy w języku polskim. Ponieważ słownik nie jest ani informatorem turystycznym, ani przewodnikiem, dobór materiału ukierunkowano głównie pod kątem zainteresowań krajoznawczych potencjalnych odbiorców. W słowniku po części ogólnej opisującej między innymi położenie, klimat, hydrografię, budowę geologiczną oraz faunę i florę, znajduje się szczegółowa część słownikowa, w której znajdziemy bogaty zestaw wiadomości na temat danego obiektu, miejscowości, czy charakterystycznego elementu krajobrazu, począwszy od pierwszych wzmianek, danych statystycznych, poprzez jego historię, opis zabytków, po biogramy osób związanych z danym miejscem.

Pomimo, iż Pobiedna leży na Pogórzu Izerskim to jej opis znajdziemy również w części słownika poświęconej Górom Izerskim i dlatego tę pozycję również polecamy.
Jakość powietrza
Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u