Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Strona główna >> Biblioteczka >> Podziemne sekrety III Rzeszy w Sudetach Zachodnich

Podziemne sekrety III Rzeszy w Sudetach Zachodnich

Tajne fabryki, schrony, skrytki depozytoweAutorzy: Szymon Wrzesiński, Krzysztof Urban

Wydawca: Agencja Wydawnicza "Cinderella Books"  
     Andrzej Zasieczny
Rok wyd.2015
Oprawa miękka
Format 14,5 x 20,5
Stron 208

W książce "Podziemne sekrety Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich" znani badacze tajemnic Dolnego Śląska S.Wrzesiński i K. Urban podjęli się bardzo popularnego w oststnich latach tematu poszukiwania podziemnych fabryk, schronów i skrytek depozytowych z okresu II Wojny Światowej. Obszarem zainteresowania autorów w tej książce jest niewielki obszar Sudetów zachodnich, a dokładniej powiatów lubańskiego i lwóweckiego i jeleniogórskiego.

To książka wyjątkowa, zarówno pod względem zamieszczenia wielu dotąd niepublikowanych nigdzie zdjęć, jak i cytowania wielu nieznanych dotąd dokumentów przechowywanych w archiwach.

W książce znajdziemy informacje o podziemnych fabrykach i schronach, zaginionych transportach, poszukiwaniach rud uranowych, zapoznamy się z planami szkicami i dokumentami oraz relacjami świadków i jeńców.Cennym uzupełnieniem tekstów jest 168 unikatowych, w większości niepublikowanych zdjęć i planów.

Jednym z nieznanych epizodów historycznych, jakie odkryli autorzy, jest przyjazd Adolfa Hitlera w Sudety Zachodnie w tym również przyjazdu do Wigandsthal (obecnie Pobiedna). Na zamieszczonych w tekście zdjęciach możemy zobaczyć Hitlera na tle nieistniejącego już budynku posterunku celnego w Wigandsthal, Strassberg-Bergstrass (Ulicko) obecnie w granicach Czerniawy-Zdrój.

Opracował: (m)

Jakość powietrza
Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u