Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


strona główna Aktualności Bociany już są w Pobiednej

Bociany już są w Pobiednej

15 kwietnia 2016 r.
13 kwietnia 2016 roku nasza wierna czytelniczka poinformowała nas że zobaczyła w Pobiednej bociany. Wtedy jeszcze nie było pewności czy to są te bociany, które zamieszkają w gnieździe na kominie fabrycznym przy ulicy Dworcowej. Na szczęście następnego dnia w godzinach porannych otrzymaliśmy na redakcyjną pocztę zdjęcia (do obejrzenia poniżej), które potwierdzają że bociany przebywają w tym gnieździe.
Ciekawi jesteśmy czy w tym roku bociania para doczeka się potomstwa. Przez ostatnie trzy lata, bociany, które zamieszkiwały w Pobiednej miały bardzo duże trudności z odchowaniem potomstwa.
Tegoroczny termin przylotu bocianów jest bardzo zbliżony do przylotów z lat poprzednich. W ub.r. bociana po raz pierwszy zaobserwowano 15 kwietnia. Nietypowe w tym roku jest to, że para bocianów przyleciała równocześnie, zazwyczaj pierwszy przylatuje bocian a jego towarzyszka dopiero kilka dni później.
Bociany w Pobiednej na tym kominie gniazdują od kilkunastu lat. Teraz mają już do dyspozycji wszystkie trzy kominy fabryczne, jednak nadal zamieszkały jest tylko jeden i to ten w najgorszym stanie technicznym (duża wyrwa w górnej części komina). Szkoda, że więcej bocianich par nie zakłada gniazd w Pobiednej, ale prawdopodobnie spowodowane jest to niedostatkiem na naszym terenie pożywienia odpowiedniego dla bocianów.
Jednak mimo wszystko mamy nadzieję że w tym roku bociany w Pobiednej odchowają liczne potomstwo i w przyszłym roku ponownie do nas wrócą wraz z nadejściem wiosny.


Jakość powietrza
Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u