Kalendarz odbioru odpadów

Oficjalna strona Pobiednej


strona główna Aktualności Budowa boiska na finiszu

Budowa boiska na finiszu

16 września 2016 r.

Już niespełna tydzień pozostał do zakończenia budowy boiska wielofunkcyjnego w Pobiednej. Prace przy budowie boiska rozpoczęte z początkiem lipca przebiegają zgodnie z harmonogramem i termin zakończenia inwestycji raczej nie jest zagrożony. W chwili obecnej montowana jest nawierzchnia, oświetlenie, monitoring i ogrodzenie oraz inne prace wykończające. Na nowowybudowanym obiekcie będą znajdowały się dwa poprzeczne boiska do koszykówki (15,00x24,00 m)lub centralnie umieszczone boisko do siatkówki (9,00x18,00 m)lub do piłki ręcznej (20,00x40,00 m)lub kort do tenisa ziemnego (10,97x23,78 mkw). Nawierzchnia bioska będzie z włókien syntetycznych tworzących barwną warstwę wierzchnią imitująca trawę.. Obiekt będzie wyposażony w bramki, słupki, stojaki, piłkochwyty (2x20,00 m o wysokości 6 m) oraz 4-metrowej wysokości ogrodzenie. Oczywiście nie zabraknie też elementów małej architektury jak ławki i kosze na śmieci. Pod płytą boiska zamontowano system odwadniający. Do boiska dojdziemy po nowowybudowanym chodniku ze zmodernizowanego parkingu. Teren boiska zostanie wyposażony w sztuczne oświetlenie (po 3 reflektory metahalogenowe o mocy 400W umieszczone w czterech rogach na masztach o wysokości 10 m)oraz całodobowy monitoring (również w nocy). Ogólna powierzchnia terenu objętego inwestycją wynosi 2.833,75 mkw, z czego boisko zajmuje 1144,00 mkw, powierzchnia terenów utwardzonych kostką brukową wynosi 303,44 mkw a powierzchnia terenów zielonych na których zostanie zasiana trawa wynosi 1419,00 mkw.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu jest firma Las-Bud z Miłoszowa.

Koszt budowy całej inwestycji wyniesie 442,800 zł z czego 130,000 zł dzięki staraniom Burmistrza Mirosława Markiewicza dofinansowane zostanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju bazy sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016-2018. Pozostała kwota będzie pokryta ze środków budżetu Gminy Leśna.

Do obejrzenia zdjęć z poszczególnych etapów budowy boiska zapraszamy tutaj.

Opracował (m)Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2016          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u