•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Kajakarka z Pobiednej

2 grudnia 2011 r.
Zakończył się sezon kajakarski, który w tym roku był dla sekcji kajakarstwa górskiego i kajak - polo naszej gminy bardzo udany. Zawodnicy zdobyli 47 złotych, 47 srebrnych i 77 brązowych medali, oraz 15 pucharów w turniejach w Polsce i za granicą. Największymi osiągnięciami pochwalić się może, były wychowanek przedszkola w Pobiednej - Igor Sztuba, który zdobył III miejsce w Mistrzostwach Europy w Bania Luce w Bośni.

Nas oczywiście najbardziej interesuje i cieszy rozwijająca się kariera sportowa Ali Bulery.

Ala mieszka w Pobiednej, jest uczennicą II klasy SP w Pobiednej, a w wolnych chwilach sportsmenką, która chętnie bierze udział w różnych formach czynnej rekreacji - biegach ulicznych, narciarskich, ale przede wszystkim w konkurencjach kajakarskich. Trenuje już od 5 roku życia kajakarstwo górskie i kajak-polo w L.U.K.S. "Kwisa" w Leśnej, pod okiem trenera Bogdana Sztuby. W swoich pierwszych zawodach slalomowych wystartowała w 2009 r. i od tamtej pory systematycznie osiąga coraz lepsze wyniki.

Ten sezon rozpoczęła jednak bardzo pechowo - kontuzją ręki. Złamanie uniemożliwiło jej udział w obozie treningowym i wyeliminowało z pierwszych startów. Sezon nie został jednak całkowicie stracony. Już 30 lipca wzięła udział w Zawodach Uczniowskich Klubów Sportowych w Leśnej, gdzie w slalomie uplasowała się na VII miejscu, a następnego dnia w V Regatach Młodzików w Kajak - Polo, wraz ze swoim zespołem zajęła miejsce III.

Najtrudniejszy był start w międzynarodowych zawodach w Sprembergu. W Nowinach Jeleniogórskich (z 11 października 2011r.) w artykule Kajakarze na podium czytamy: Tradycyjnie mocną sportowo i liczną obsadę (140 zawodników z 13 klubów z Niemiec, Czech i Polski), miały zawody w kajakarstwie górskim w niemieckim Sprenbergu. W różnych konkurencjach slalomowych i kategoriach wiekowych aż dziesięć medali wywalczyli wychowankowie leśniańskiego LUKS-u Kwisa... Na czwartym miejscu sklasyfikowano najmłodszą zawodniczkę regat, Alicję Bulerę...(STOB)

Gratulujemy Ali odwagi i osiągnięć, trzymamy kciuki za jej formę i życzymy dalszych sukcesów w następnym sezonie!Więcej zdjęć można obejżeć tutaj.


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u