•

strona główna Aktualności Alicja Bulera w kadrze narodowej

Wychowankowie LUKS Kwisa Leśna stanęli na podium Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim w Krakowie, zapewniając sobie start w kadrze narodowej.

W miniony weekend (17-19.05) w Krakowie w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna" odbyły się Mistrzostwa Polski i jednocześnie ostatnie kwalifikacje do kadry Polski w slalomie kajakowym. Na podium stanęło wielu wychowanków leśniańskiego klubu LUKS Kwisa, obecnie trenujących w AZS AWF Kraków i SMS Kraków. Mistrzostwo Polski w C1 zdobył Kacper Sztuba, a w konkurencji C2 Mix brązowy medal wywalczyli Alicja Bulera i Wojciech Fabijański. W zespole Kacper Sztuba wraz z bratem Igorem i Grzegorzem Majerczakiem zajęli pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Alicja Bulera w zespole zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Zwycięstwami w kwalifikacjach Kacper Sztuba, Igor Sztuba i Alicja Bulera zapewnili sobie miejsca w kadrze narodowej.

Już w czwartek seniorzy wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Pau we Francji, zaś pod koniec września (25-29) w La Seu d'Urgell rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Trzymamy kciuki !

Na torze w Krakowie nie zabrakło też najstarszego zawodnika Bogdana Sztuby - na co dzień pełniącego obowiązki trenera LUKS Kwisa Leśna. Został on również zauważony przez portal Onet, o czym mogliśmy przeczytać w artykule MP w kajakarstwie górskim: 55-latek wykuwa talenty i sam wciąż startuje

Wychowankowie klubu to nie tylko zawodnicy, ale także szkoleniowcy, sędziowie i działacze przy PZKaj. Łukasz Dudziński obecnie trenuje kadrę narodową, a Jacek Sztuba zasiada w zarządzie Polskiego Związku Kajakowego.

Jak widzimy LUKS Kwisa Leśna to dobra droga do sportowego sukcesu.

Źródło: eluban.pl