•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Chore dziecko


Zakatarzony nosek, chrypka, ból gardła, ból głowy, ból brzucha, brak apetytu, podwyższona temperatura i ogólnie złe samopoczucie to najczęstsze objawy przeziębienia. Naszemu malcowi towarzyszy czasami biegunka lub wymioty. Zauważamy, że dziecko nie zachowuje się jak zawsze i jeżeli dochodzi do takich objawów informujemy o tym rodziców. Dziecko ma prawo zachorować, źle się czuć. W tym okresie sporo dzieci jest zakatarzonych, to o ile jest możliwość, warto pozostawić go na 1-2 dni w domu. Najlepiej jest po prostu nie dopuścić do rozwoju infekcji. Wszyscy wiemy, że przyczyną są zmienne warunki pogodowe, szczególnie charakterystyczne dla jesiennych dni. Dziecko staje się podatne na infekcje właśnie na skutek przechłodzenia lub przegrzania. Bezpośrednią przyczyną jest atak wirusów na osłabiony organizm. Dzieci, które dużo przebywają na świeżym powietrzu, także jesienią, mniej chorują. Najważniejsze, aby jesienią ubierać malca stosownie do pogody. Ważne, aby dziecka nie przegrzewać. Poranki są już bardzo zimne, zdarzają się przymrozki, ale w południe, gdy zaświeci słońce, robi się ciepło. Zgodnie z harmonogramem dnia właśnie przed południem wychodzimy na dwór. Gdy wybieramy się z dziećmi na spacer, wycieczkę regulujemy ubranie dziecka, jak również stosujemy się do próśb rodziców. Natomiast gdy wychodzimy na plac zabaw, gdzie dziecko cały czas jest w ruchu, nasz plac jest nasłoneczniony, staramy się zdjąć grubsze rzeczy. Dlatego bardzo prosimy o ubieranie swoich malców "na cebulkę", żeby była możliwość regulowania ubioru w zależności od temperatury powietrza, pory dnia i aktywności. Pamiętajmy o spacerach w parku i wycieczkach do lasu. My wychodzimy na podwórko codziennie. Bardzo ważne jest także prawidłowe odżywianie dziecka. Dziecko jesienią powinno jeść dużo warzyw i owoców, najlepiej świeżych, gdyż zawierają one najwięcej witamin, zwłaszcza witaminy C, wspomagającej odporność organizmu.
Bardzo prosimy, żeby w domu kontynuować nasze działania, a mamy nadzieję, że nasze dzieci będą zdrowsze i odporniejsze na wszelkie choroby.


zobacz także:     Przedszkole         Aktualnosci     Informacje Rady Rodziców     Galeria zdjęć


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u