•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?


Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Co dalej z kanalizacją w Pobiednej?

Co dalej z kanalizacją w Pobiednej?

16 lutego 2012 r.

Na ostatniej w 2011 roku sesji Rady Miasta Leśna radni podjęli uchwałę o odstąpieniu od wspólnej ze Świeradowem-Zdrój realizacji zadania p.n.: "Czyste źródła rzeki Kwisy i Czarnego Potoku" w ramach, którego planowana była realizacja inwestycji pn.: "Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla miejscowości Pobiedna, Wolimierz i Czerniawa-Zdrój".
W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że od realizacji tego zadania odstąpiono z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej obu gmin oraz planowanych wysokich kosztach przedsięwzięcia, które zgodnie z Prawem Wodnym powinno być zrealizowane do 2015 roku.
Z ogólnie dostępnych informacji możemy się dowiedzieć, że władze Świeradowa-Zdrój w budżecie na 2012 rok zaplanowały za kwotę ponad 6 mln. zł. wybudowanie kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla Czerniawy-Zdrój.
Dla Pobiednej i Wolimierza niestety wieści nie są aż takie optymistyczne. Dokumentacja projektowa, która była przygotowana dla wcześniej planowanej inwestycji jest już nieaktualna. Dla nowej kanalizacji trzeba opracować koncepcję, wykonać dokumentację i zrealizować całe zadanie, a na takie przedsięwzięcie potrzeba wielu milionów złotych. Dla Gminy Leśna, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej realizacja tak kosztownego zadania staje pod znakiem zapytania, na co najmniej kilka kolejnych lat.

Opracował: (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u