•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Cyfrowa naziemna TV w Pobiednej

Cyfrowa naziemna TV w Pobiednej

28 grudnia 2012 r.
Zapewne niewielu mieszkańców Pobiednej i okolic wie, że niedawno skończyły się problemy z odbiorem naziemnych programów telewizyjnych. Od 7 listopada 2012 roku, kiedy uruchomiono na Śnieżnych Kotłach nadajnik MUX-2 ( wcześniej 11 maja 2012 r. MUX-1) możemy oglądać bezpłatnie 15 polskich programów w cyfrowej jakości.

TVP 1, TVP 2,TVP INFO, POLSAT, TVN, TV 4, TV PULS, TVN SIEDEM, PULS 2, TV 6, POLSAT SPORT NEWS, ESKA TV, TTV, POLO TV, ATM ROZRYWKA.


Aby odbierać programy polskiej TV cyfrowej posiadacze nowych telewizorów praktycznie nic nie muszą robić, wystarczy antenę skierować w kierunku Śnieżnych Kotłów (w Pobiednej anteny należy kierować w kierunku wschodnim) i cieszyć się cyfrową jakością obrazu. Programy należy odbierać na kanale 48. Posiadacze starszych niż 3-4 letnich telewizorów powinni upewnić się czy ich odbiornik przystosowany jest do odbioru DVB-T, MPEG-4. Jeśli na odbiorniku TV nie ma odpowiedniej ikonki "DVB-T", można jeszcze w instrukcji telewizora upewnić się czy nasz odbiornik posiada wbudowany dekoder, jeśli nie to musimy kupić zewnętrzny dekoder DVB-T który umożliwi nam odbiór sygnału kodowanego w systemie MPEG-4. Koszt takiego dekodera wynosi 100-150 zł.

Do odbioru programów zazwyczaj wystarczają dotychczas używane anteny, w razie problemów z odbiorem należy zakupić antenę kierunkową lub tzw. szerokopasmową.

W centrum Pobiednej, jakość odbieranego sygnału wynosi 100% i siła sygnału również 100%.

Największą zaletą TV cyfrowej jest to, że za odbiór 15 programów cyfrowej jakości nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat i nie musimy podpisywać żadnych umów. Kolejną zaletą jest jakość. Możemy być pewni, że jeśli złapiemy sygnał, nic nie będzie śnieżyć ani "nachodzić na siebie".

Na zakończenie jeszcze wyjaśnienie kilku skrótów użytych w tekście:
DVB-T - standard cyfrowej telewizji nadawanej drogą naziemną.
MPEG-4 - standard kodowania telewizji naziemnej obowiązujący w Polsce. Tylko sprzęt wyposażony w tuner umożliwiający dekodowanie MPEG-4, będzie w stanie odbierać DVB-T. Dekodery sprowadzane np. z Niemiec mogą się nie przydać, bo tam telewizja jest kodowana w innym systemie (MPEG-2).
MUX - multipleks (w skrócie mux) - zestaw kilku programów, które w przypadku telewizji cyfrowej można odbierać na jednym kanale (większa liczba programów w obrębie jednego kanału).

Opracował (m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u