•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Dożynki gminne w Leśnej

Dożynki gminne w Leśnej

8 wrzesień 2007 r.
(GM.LEŚNA) Wrześniowa aura - jak to zazwyczaj bywa - dała o sobie znać. Ale pomimo siąpiącego deszczu 8 września br., na terenie przy Szkole Podstawowej w Pobiednej, zgodnie z programem odbyło się Święto Plonów - Dożynki Gminne Leśna 2007.


Po plenerowej mszy św., w części oficjalnej starostwie dożynek - Teresa Brzostowska i Janusz Siódmak - dokonali uroczystego wręczenia chleba Burmistrzowi Leśnej Mirosławowi Markiewiczowi, który życzył wszystkim, aby tego chleba nikomu nie brakowało. Po tej uroczystości burmistrz wręczył odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa", które przyznał minister rolnictwa. Otrzymali je: Marian Kozdrowski - Stankowice, Inga Sobucka - Zacisze i Robert Giedrys - Miłoszów. Dokonano też wręczenia dyplomów laureatom konkursu pn. "Najładniejsza zagroda, najładniejszy balkon". Protokół komisji konkursowej przedstawiła jej przewodnicząca Zofia Turkiewicz, dyplomy wręczył burmistrz. Po części oficjalnej na scenę wkroczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej, które zaprezentowały barwny, słowno-muzyczno-taneczny, okolicznościowy program. Artystyczne prezentacje rozpoczął rodzimy, pobiedniański zespół "Łużyczanki", z rozśpiewanego miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Potem występowały zespoły: "Cisowianki" z Henrykowa, "Smolniczanki" ze Smolnika, "Podgórzanie" z Mroczkowic oraz - na finał - kabaret "Grosik" z Nowogrodźca. Pracownice Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej prowadziły gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Mimo kapryśnej pogody, chętnych do zabawy jak zwykle nie brakowało. Kapitalny pokaz sprawności i udzielania pierwszej pomocy zaprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Pobiednej. Ucztą dla podniebienia była tradycyjnie przepyszna i nie do przejedzenia grochówka przygotowana przez OSP w Pobiednej. Rozstrzygnięto także tradycyjne konkurs na najładniejsze wieńce. Wystawiło je 8 sołectw. Najwyższe trzy miejsca zajęły sołectwa: I - Pobiedna, II - Smolnik, III - Grabiszyce. W trakcie dożynek prezentowane były wystawy: rękodzieła z Pobiednej, płodów rolnych oraz pokonkursowa "Najładniejsza zagroda, najładniejszy balkon". Sołectwo Pobiedna przygotowało też loterię fantową, z której dochód przeznaczony był na potrzeby szkoły. Dożynki zakończyła plenerowa zabawa taneczna.

źródło: Ziemia Lubańska nr 18/2007Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u