•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Dożynki Gminne i Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dożynki Gminne i Zawody Sportowo-Pożarnicze

11 września 2010 r.
11 września 2011 roku na boisku sportowym w Leśnej odbyły się Gminne Dożynki, połączone z Powiatowymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi, które odbywają się cyklicznie co 2 lata. Dziś po raz szósty mieliśmy okazję oglądać zmagania strażaków z okolicznych miast i wsi. Zawody otworzył Burmistrz Leśnej Jan Surowiec witając wszystkich przybyłych zawodników i gości. Pogoda dopisała, choć wysoka temperatura niekoniecznie ułatwiła zawodnikom rywalizację. W zawodach wzięło udział 10 drużyn i 1 zespół Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. 1 miejsce zajęła drużyna OSP z Włosienia, a strażacy z OSP w Pobiednej uplasowali się na 8 lokacie. Padły słowa podziękowania i zachęty do dalszych starań dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także odznaczenia dla najbardziej zasłużonych członków "młodzików".

Gminne święto plonów rozpoczęło się o godz. 11.30 Mszą Św. dożynkową w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Leśnej. Następnie uczestnicy mszy udali się na Stadion Miejski w Leśnej pochodem dożynkowym, w którym jechały również bryczki oraz wozy konne z wieńcami dożynkowymi. Po powitaniu gości m.in. przez Starostę Powiatu Lubańskiego Walerego Czarneckiego oraz Burmistrza Leśnej Jana Surowca odsłuchaliśmy "Rotę" w wykonaniu orkiestry dętej. Jak nakazuje tradycja, nie mogło zabraknąć obrzędu dziękczynnego Misterium Chleba, w tym roku w wykonaniu "Łużyczanek" z Pobiednej. Były konkursy dla sołectw o tematyce poświęconej zbiorom zbóż, m.in. na najładniejszy wieniec, ale także i sportowa rywalizacja między mieszkańcami (wyciąganie jabłek z wody na czas, rzuty ziemniakiem do celu itp.) Rozstrzygnięto konkursy "płody działkowe", "najładniejszy ogród przydomowy" oraz "balkon i zagroda". Dożynkom towarzyszył kiermasz produktów regionalnych, rękodzieła artystycznego, występy zespołów ludowych - i tu widowisko zapewnił nam m.in. Zespół "Łużyczanki" z Pobiednej.
Dożynki mimo podniosłego charakteru i wiejskiej oprawy podobały się także dzieciom, które miały zapewnione mnóstwo atrakcji. Można było ześlizgnąć się z olbrzymiego nadmuchanego zamku, poskakać w piłkach albo pościgać na gokartach. To wszystko otaczały stoiska z balonami, zabawkami, kukurydzą i popcornem. Było "jedzonko z grilla", można też było skosztować grochówki przyrządzonej przez strażaków.
Imprezę swoją obecnością uświetniło wielu zaproszonych gości, m.in. Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki, przedstawiciele Zarządu Straży Pożarnej Powiatu Lubańskiego, Rady Miasta Leśna.
Dopisała zarówno pogoda jak i mieszkańcy gminy, którzy tłumnie przybyli aby wspólnie świętować ukończenie żniw.Więcej zdjęć można obejżeć tutaj.


Opracowała (A.L.)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u