•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Dramat na kolonii w Pobiednej

Dramat na kolonii w Pobiednej

10 lipca 2011 r.
Wczoraj (9 lipca 2011r.) w godzinach wieczornych doszło do tragicznego zdarzenia. Na 5 -letnią dziewczynkę, która wraz koleżanką huśtała się na hamaku przewróciła się jedna z drewnianych podpór, do której przymocowany był hamak. Do tragedii doszło niemal na oczach opiekunów i innych dzieci, które przebywały dosłownie 2 metry obok tego hamaka. Po uwolnieniu spod drewnianej belki dziewczynki, która jeszcze wówczas żyła opiekunowie natychmiast wezwali karetkę pogotowia.
Karetka już w kilka minut po zgłoszeniu przyjechała na miejsce wypadku, jednak w tym czasie stan dziewczynki pogorszył się. Trwająca 1,5 godziny reanimacja nie odniosła skutku i niestety dziewczynka zmarła.
Do zdarzenia doszło na terenie tzw. "Stacji Wolimierz" w Pobiednej, w której zorganizowano kolonie letnie-warsztaty teatralne dla dzieci z jednego z poznańskich Domów Dziecka. Kolonie dla dziesięciorga dzieci rozpoczęły się 3 lipca i miały trwać 10 dni.
Kolonie w tym miejscu były organizowane już trzeci rok.
Niemal natychmiast po otrzymaniu informacji o wypadku na miejsce koloni przyjechał z Poznania dyrektor Domu Dziecka wraz z dodatkowymi wychowawcami i psychologami, aby zapewnić pozostałym dzieciom maksymalnie dobrą opiekę, a zwłaszcza starszemu bratu dziewczynki, który również przebywał na tej kolonii.
Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia i jak powiedział Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podpora hamaka wygląda na dość solidną i nie wiadomo, dlaczego przewróciła się pod ciężarem małych dziewczynek.
Stacja Wolimierz jest zaadoptowaną i prowadzoną już kilkanaście lat przez artystów z Teatru Klinika Lalek dawną stacją kolejową w Pobiednej.
Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u