•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Na co wydamy fundusz sołecki w 2016 roku

Na co wydamy fundusz sołecki w 2016 roku


Na wtorkowe zebranie wiejskie w dniu 8 września 2015 roku w sprawie raczej ważnej bo podział funduszu sołeckiego na rok 2016 do świetlicy w remizie OSP w Pobiednej przybyło zaledwie 23 osoby. Uprawnionych do udziału w zebraniu było niemal 1000 mieszkańców Pobiednej, a więc frekwencja wyniosła zaledwie 2,3 %. Wynika z tego, że sprawy wiejskie interesują tylko niewielką liczbę mieszkańców Pobiednej.

Pobiedna na rok 2016 otrzymała do rozdysponowania kwotę 30.148 zł (na rok 2015 była to kwota 31.630 zł).
Z sali padały różne propozycje związane z przeznaczeniem funduszu sołeckiego, m. in.:
- dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego w Pobiednej,
- oświetlenie ulicy Polnej i Strzeleckiej (od krzyżówki do Zaułków),
- budowa siłowni zewnętrznej - na tę propozycję Pani sołtys Anna Hałas powiedziała że jest to wydatek rzędu około 100 tys. zł i Pobiednej nie stać na taki wydatek, jednak już złożyła stosowny wniosek o budowę do Urzędu Gminy jednak w związku z brakiem funduszy na razie nie będzie realizowany,
- dofinansowanie działalności świetlicy wiejskiej.

W trakcie dyskusji obecni na zebraniu uznali, że priorytetowym wydatkiem powinno być dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego, które w przyszłym roku będzie budowało w Pobiednej Polskie Towarzystwo Holozoficzne z siedzibą w Pobiednej. Ponadto obecni na zebraniu zdecydowali aby nie przeznaczać w roku przyszłym funduszy na sprzątanie i koszenie miejsc publicznych w Pobiednej, skoro Przedsiębiorstwo Miejskie Synergia sp. z o.o. z Leśnej pobiera za te prace pieniądze z budżetu gminy.
Pani sołtys Anna Hałas w związku z powyższym zaproponowała, aby na dofinansowanie budowy boiska przeznaczyć kwotę 20.000 zł. Obecni na zebraniu zgodzili się z tą propozycją i zaproponowali aby 7.000 zł z przyszłorocznego funduszu sołeckiego zarezerwować na cele integracyjne mieszkańców Pobiednej. Zebrani zdecydowali, aby pozostałą kwotę 3.148 zł podzielić na pięć równych części po 629,60 zł dla LZS, Łużyczanek, OSP, szkoły i przedszkola. Projekt ten poddano pod głosowanie i wszyscy obecni (23 osoby) zagłosowały "za".
Po głosowaniu przedstawicielka OSP z Pobiednej zadeklarowała w imieniu zarządu OSP, że w tym roku OSP zrzeka się swojej części przyznanej z funduszu soleckiego na rzecz Szkoły Podstawowej w Pobiednej. Oczywiście taka decyzja bardzo ucieszyła obecnych na zebraniu przedstawicieli szkoły obecnych na zebraniu.
W trakcie dyskusji o sprawach różnych zebrani zgłosili potrzebę naprawy murów oporowych przy dawnej poczcie i cmentarzu. Pani sołtys poinformowała zebranych, że nadal nie wiadomo czy droga wojewódzka przebiegająca przez Pobiedną (ulice Dworcowa i Nowomiejska) będą remontowane lub chociażby naprawiane.
Pełną treść wniosku w sprawie funduszu sołeckiego na 2016 rok przekazanego dla Burmistrza Leśnej przedstawiamy poniżej.

opraował: (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u