Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Hej kolęda, kolęda

25 grudnia 2009 r.
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 2009 roku o godz. 17.00, przy ozdobionej światełkami choince oraz płonącym ognisku, na Placu Wolności w Pobiednej spotkała się społeczność Pobiednej, która wraz zaproszonymi gośćmi przybyła na wspólne kolędowanie.
Witając przybyłych gości i wykonawców Pan Krzysztof Tekliński w imieniu organizatorów podziękował wszystkim za liczne przybycie. Przypomniał zgromadzonym, że jest to już drugie kolędowanie i wyraził nadzieję, że wspólne kolędowanie w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na Placu Wolności stanie się stałym elementem w kulturze i tradycji Pobiednej. Podkreślił również, że impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu członków zespołu "Łużyczanki", pomocy ze strony Urzędu Miasta i Gminy w Leśnej oraz Rady Sołeckiej w Pobiednej i innych życzliwych osób.
Z tradycją śpiewania kolęd w Polsce, która trwa już kilka wieków, zapoznała zgromadzonych Pani Teresa Kęska z zespołu "Łużyczanki". Po złożeniu wszystkim życzeń świątecznych w imieniu swoim oraz zespołu, zaprosiła do wspólnego kolędowania.
Na zaimprowizowanej scenie wystąpił zespół "Łużyczanki" z Pobiednej oraz zaproszeni goście - Ola, Marta i Krzysztof Teklińscy z Pobiednej oraz grupa dziewcząt ze Scholi przy kościele p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubaniu.
Około 300 zgromadzonym osobom udzielił się świąteczny nastrój, śpiewali kolędy i pastorałki wraz z wykonawcami a grupa aniołków częstowała zgromadzonych świątecznymi ciasteczkami.
Wszystkim obecnym na placu osobiście podziękował za przybycie proboszcz tutejszej parafii, ksiądz kanonik Marian Balcewicz, który korzystając z okazji złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne i noworoczne.
Tegoroczne kolędowanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Otóż Pani Teresa Kęska zaproponowała, aby Pani Eugenii Leszczewskiej z Pobiednej (zamieszkałej przy Placu Wolności), która w dniu wczorajszym obchodziła 100-lecie urodzin, zaśpiewać "200 lat". Wszyscy zgromadzeni, odwróciwszy się do okien Jubilatki, gromkim chórem zaśpiewali "200 lat, 200 lat", za które wzruszona córka w imieniu Szacownej Jubilatki, z okna swojego mieszkania dziękowała wszystkim rozchodzącym się.


wiecej zdjęć w albumie "Hej kolęda, kolęda"


Opracował: (3m)Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u