•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

17 styczeń 1987 r. zmiany w zarządzie:
  • Andrzej Strzelecki - prezes,
  • Bogusław Siewiera - sekretarz,
  • Aleksander Korzeniowski, Jerzy Wróbel i Jan Zięba - członkowie.
Latem rezygnację z działalności złożył długoletni zasłużony działacz naszego klubu Aleksander Korzeniowski był prezesem i członkiem zarządu, kierownikiem drużyny.

Latem 1988 roku byli zawodnicy naszego klubu, założyli drużynę i zgłosili ją do rozgrywek klasy "C". Drużyna występowała pod nazwą Żakard Pobiedna. Po rozegraniu rundy jesiennej drużyna zrezygnowała z dalszej gry, przekazując swoje miejsce (III) w tabeli drużynie ze Świecia.

W sezonie 1988/89 pierwsze mecze rozegrała drużyna juniorów młodszych, która grała przez 4 sezony w klasie okręgowej.

Jesienią 1988 roku rozpoczął się remont boiska. Remont trwał długie prawie16 lat. Początkowo szybko ruszyły prace ziemne, wyrównano teren spychaczem zebrano wierzchnią warstwę ziemi i nagle prace wstrzymano. Było wiele przyczyn takiego stanu. Zmiany społeczne w kraju, kłopoty finansowe FTM Fatma, brak porozumienia w Komitecie Budowy Stadionu. Każdym bądź razie dopiero pod koniec 2000 roku Władysławowi Oskierko udało przekonać dyrekcję FTM Fatma do sfinansowania dalszych prac na boisku. Udało się zmeliorować ok. 1/3 terenu boiska. Wtedy niestety do FTM Fatma wszedł syndyk i zablokował dalsze finansowanie prac. Ponownie nastąpił zastój. Wiosną 2003 roku głównie z inicjatywy Jana Zięby i finansowemu wsparciu Rady Sołeckiej w Pobiednej ruszyły prace, które ostatecznie doprowadziły do zakończenia remontu boiska. Cały remont wykonano w czynie społecznym rękoma zawodników działaczy i sympatyków naszego klubu. Następnym etapem było wybudowanie pawilonu sportowego na terenie boiska i ogrodzenie całego terenu. W latem 2008 roku ze środków Gminy Leśna zaczęto budować upragniony pawilon. I już w grudniu tego roku stał gotowy budynek. Nareszcie było się gdzie przebrać, umyć po meczu czy treningu. Czy zorganizować spotkanie. Do zakończenia pozostało tylko około 100 m ogrodzenia terenu stadionu (na koniec 2009 roku).

2 kwiecień 1989 r. pierwszy mecz na zastępczym boisku na terenie p. Bartodzieja. Do końca 1999 r. na tym boisku seniorzy rozegrali 119 meczy.

20 luty 1991 r. - na zebraniu wybrano zarząd w składzie:
  • Andrzej Strzelecki - prezes,
  • Bogusław Siewiera - sekretarz,
  • Jerzy Wróbel, Eugeniusz Fischer i Mirosław Rypicz - członkowie.

Po sezonie 1992/93 seniorzy spadli do klasy "B". Gdzie grali przez 13 lat, zajmując przez większość sezonów miejsca w czołówce (raz 1 pierwsze, 3 razy drugie i 3 razy trzecie miejsce najgorsze miejsce to 7).

22 luty 1997 r. - nowy zarząd w składzie:
  • Andrzej Strzelecki - prezes,
  • Bogusław Siewiera - sekretarz,
  • Jerzy Wróbel, Andrzej Siemieniewski, Eugeniusz Fischer - członkowie.

16 kwietnia 1999 r. w wypadku samochodowym zginął urzędujący prezes naszego klubu Andrzej Strzelecki. Przewodził naszemu klubowi ponad 25 lat. W czasie jego kilku kadencji nasz klub miał wzloty i upadki tak jak w życiu. Za jego prezesury nasze drużyny grały w klasie okręgowej co było naszymi największymi osiągnięciami w rywalizacji sportowej.

Po śmierci Andrzeja Strzeleckiego do dnia 29 października 2000 r. p.o. prezesa pełnił Bogusław Siewiera.

2 kwiecień 2000 r. seniorzy rozegrali pierwszy mecz na boisku, które w ostatniej chwili zostało przygotowane na terenie poniżej remontowanego boiska. Na boisku nr III seniorzy rozegrali 46 meczy.

29 październik 2000 r. odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia kultury fizycznej Ludowy Zespół Sportowy Fatma w Pobiednej. Na którym wybrano zarząd naszego stowarzyszenia w składzie:
  • Władysław Oskierko - prezes,
  • Bogusław Siewiera - sekretarz,
  • Remigiusz Och, Jarosław Skowron i Andrzej Wójcicki - członkowie.
Do tej pory nasz klub działał w ramach LZS nie posiadając osobowości prawnej. Po tym zebraniu i po rejestracji w Sądzie nasz klub jest stowarzyszeniem i posiada osobowość prawną.

22 sierpień 2004 r. po 15 latach 9 miesiącach i 16 dniach nasz drużyna rozegrała pierwszy mecz na zmodernizowanym boisku.

5 grudzień 2004 r. nastąpiły zmiany w zarządzie, który działał w składzie:
  • Andrzej Wójcicki - prezes,
  • Bogusław Siewiera - sekretarz,
  • Krzysztof Chabraszewski, Zbigniew Minturowicz i Zdzisław Witczak - członkowie.

11 czerwiec 2006 r. po ostatnim meczu sezonu 2005/06 drużyna seniorów awansowała po 13 latach do klasy "A". Po 2 sezonach gry nastąpił spadek do klasy "B".

1 wrzesień 2006 r. po rezygnacji z funkcji prezesa przez Andrzeja Wójcickiego, zarząd wybrał prezesem Zdzisława Witczak i dokooptował do składu zarządu Remigiusza Ocha.

12 styczeń 2008 r. wybrano nowy zarząd w składzie:
  • Tomasz Szymocha - prezes,
  • Bogusław Siewiera - sekretarz,
  • Marian Fabiś, Tomasz Socha i Jan Zięba - członkowie.

Do końca 2009 roku nasze drużyny rozegrały np. ilość meczy: seniorzy w ciągu 44 sezonów grali 972 mecze, juniorzy w ciągu 40 sezonów grali 754 mecze, juniorzy młodsi przez 4 sezony grali 80 meczy, oraz trampkarze 1 sezon i 4 mecze.

Z posiadanych danych dotyczących składów drużyn i zdobywców bramek wynika, że: w drużynie seniorów najwięcej meczy rozegrali: Tomasz Rypicz 250, Jarosław Skowron 223, Mirosław Skowron 219, Andrzej Siemieniewski 216 i Waldemar Mitura 203. Najwięcej bramek zdobyli: Mirosław Skowron 105, Jarosław Zaleśny 83, Leszek Adamowski 81+2, Tadeusz Kajzer 81 i Waldemar Mitura 76.

W drużynie juniorów najwięcej meczy rozegrali: Piotr Zaleśny 104+1, Piotr Wesołowski 103+1, Tomasz Rypicz 102+1, Łukasz Radziuk 98+1, Przemysław Kostyk 91. Najwięcej bramek zdobyli: Przemysław Kostyk 53, Łukasz Radziuk 51+2, Kamil Worotnicki 43, Mirosław Skowron 35+2 i Tomasz Rypicz 34+3.

W drużynie juniorów młodszych najwięcej meczy rozegrali: Krzysztof Rypicz 37, Łukasz Radziuk 36, Krzysztof Gut i Grzegorz Kirkowski po 35. Najwięcej bramek zdobyli: Mariusz Zajączkowski 11, Przemysław Sobolewski 10 i Łukasz Radziuk 9.

Na koniec przedstawiamy listę działaczy, którzy szczególnie zasłużyli się naszemu klubowi: Wawrzyniec Jadowski, Aleksander Korzeniowski, Jerzy Mencel, Remigiusz Och, Bogusław Siewiera, Andrzej Strzelecki, Robert Szczur, Edward Świetlicki, Gabriel Wróblewski, Jerzy Wróbel, Jan Zięba.

Na koniec tej opowieści zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogą uzupełnić naszą historię. Wiele dokumentów już nie istnieje lub nie mamy do nich dostępu, prosimy o wszelkie informacje, zwłaszcza od byłych zawodników lub ich rodzin. Może wiedzą o zdarzeniach tu nie opisanych?

Dalszą historię napisze życie...
Opracowano na podstawie dokumentów LZS Fatma Pobiedna i źródeł prywatnych.





zobacz także:


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


























Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u