Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Mieszkańcy Pobiednej !

7 grudnia 2017r.

W związku z tym, że mieliście Państwo wiele zastrzeżeń co do zimowego utrzymania dróg w Pobiednej, kilka razy interweniowałam u Burmistrza Leśnej w poprzednim roku jak również i w tym, poniżej moje pisma i odpowiedzi Pana Burmistrza w/w temacie.

Pierwsze z pism:
"Czy zamierza Pan Burmistrz usprawnić odśnieżanie dróg gminnych w najbliższym sezonie, jeśli tak, to w jaki sposób. Moje pytanie wynika z interwencji moich i mieszkańców w tej sprawie w poprzednim sezonie wskazujących na taką potrzebę. Czy była dokonana ocena funkcjonowania odśnieżania dróg gminnych po ostatnim sezonie? Jeżeli tak, to bardzo proszę o skan protokołu, notatki czy innego sporządzonego dokumentu zawierającego wyniki takiej oceny."
Radna Rady Miejskiej w Leśnej Anna Hałas

Otrzymana odpowiedź:

Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pani e-mail z dnia 6 listopada 2016r. w sprawie usprawnienia odśnieżania dróg gminnych informuję, że przez cały czas trwania akcji zima podejmowane były działania mające na celu zapewnienie przejezdności oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego spowodowanych zjawiskami atmosferycznymi tj. opady śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącej mżawki lub śliskości. Na bieżąco prowadzony był monitoring jakości wykonywanych usług przez pracownika Urzędu Miejskiego w Leśnej tj. Bożenę Lassak. W pierwszych miesiącach br. kilkakrotnie odnotowaliśmy wyrazy niezadowolenia od wykonawcy zadania na terenie Pobiednej związanej z brakiem zlecenia na rozpoczęcie usługi odśnieżania/posypywania dróg. Nasze stanowisko podyktowane było w tych przypadkach oceną braku takiej potrzeby (sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi) i w takiej sytuacji niecelowym wydatkowaniem środków publicznych. Nie odnotowano na terenie Pobiednej żadnego zdarzenia z udziałem samochodów bądź pieszych, które zaprzeczałoby temu iż usługa zimowego utrzymania dróg była wykonywania nieprawidłowo. Podsumowując, oceniam sposób prowadzenia zimowego utrzymania dróg w ostatnim sezonie pozytywnie i nie zamierzam wprowadzać jakichkolwiek zmian w tym zakresie.
Z poważaniem
Mirosław Markiewicz - Burmistrz Leśnej

09.11.2017 roku, ponownie wystosowałam pismo w sprawie odśnieżania dróg na terenie Pobiednej i otrzymałam taką odpowiedź:Jakość powietrza
Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u