•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> KOMUNIKAT w sprawie wody z dnia z dn. 12/12/2012
12 grudnia 2012 r.

KOMUNIKAT w sprawie wody z dnia z dn. 12/12/2012


Informujemy, iż dziś w godzinach nocnych podejmiemy próbę nie zakręcania wody w miejscowości Pobiedna w godzinach nocnych, tj. między 22-gą a 6:30. Jednocześnie uprzedzamy, iż w późnych godzinach nocnych dokonamy kontrolnego sprawdzenia poziomu wody na ujęciu, aby w sytuacji znacznego ubytku móc ponownie zakręcić wodę.

Chcielibyśmy również przy tej okazji Państwa prosić o zrozumienie, jako że PM SYNERGIA Sp. z o.o. zajmuje się zaopatrzeniem ludności w wodę od października ubiegłego roku i sieć, którą zarządzamy nie jest nowa. W związku z tym zdarzają się awarie (z naszych statystyk wynika, że znacznie mniej, niż w latach ubiegłych). Dlatego prosimy nie obwiniać Spółki i jej Pracowników o złą wolę czy brak kompetencji, co często ma miejsce, ponieważ oceniając sytuację obiektywnie, należy popatrzeć w przeszłość i samemu udzielić sobie odpowiedzi na pytanie jak wiele inwestycji miało miejsce od 1989 roku, czy też w latach poprzednich? Niestety nie przeprowadzono wielu inwestycji związanych z wodociągowaniem Pobiednej (nie mówiąc o kanalizacji, która nie istnieje), czy innych miejscowości Gminy Leśna, tak jak to zrobiła zdecydowana większość gmin ościennych. Teraz te zadania spoczęły na Spółce i Gminie i musimy nadrobić te zaległości. Koszty tych inwestycji są ogromne (całość zadania dla Gminy Leśna opiewa szacunkowo na 180 mln zł!!! - dla porównania budżet Gminy Leśna na wszystkie zadnia wynosi ok. 30 mln) i możemy zapewnić, iż będziemy podejmować wszelkie starania, aby jak najszybciej przystąpić do modernizacji tej części infrastruktury Pobiednej. Koncepcja wodociągowania i kanalizowania Gminy będzie tematem sesji w styczniu 2013 roku, niemniej nie bacząc na jej efekty, pewne jest jedno, że proces przebudowy i rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ternie Gminy Leśna będzie etapowany i uzależniony od możliwości finansowych (Gminy i Spółki). Biorąc pod uwagę wymagane nakłady można stwierdzić, iż infrastrukturę wodociągowo - kanalizacyjną będziemy rozbudowywać minimum przez kolejne 10 lat i naszym zdaniem krótszy termin realizacji całej inwestycji jest mało prawdopodobny.


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u