•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Izerska Komunikacja Autobusowa - dla mieszkańców powiatu lubańskiego

Izerska Komunikacja Autobusowa - dla mieszkańców powiatu lubańskiegoZ inicjatywy Starosty Lubańskiego od 22 listopada br. uruchomiona zostanie Izerska Komunikacja Autobusowa. Autobusy komunikacji powiatowej obsługiwać będą wszystkie gminy w powiecie, docierając aż do 41 miejscowości.

W projekcie bierze udział także Powiat Lwówecki, dzięki któremu izerskie autobusy kursować będą także do kolejnych 8 miejscowości w gminach Gryfów Śląski i Mirsk. Każda z miejscowości będzie miała zapewnione bezpośrednie połączenie z Lubaniem, do którego będzie można dojechać autobusem bez przesiadki.

Już od najbliższego poniedziałku pojazdy Izerskiej Komunikacji Autobusowej pojawią się na 11 nowych liniach komunikacyjnych. Między Lubaniem i Świeradowem kursować będą linie nr 11 (przez Leśną i Pobiedną), nr 12 (przez Leśną, Złotniki Lubańskie i Mirsk) oraz 13 (przez Olszynę, Gryfów Śląski i Mirsk). Do Olszyny, Karłowic, Bożkowic i Grodnicy docierać będą autobusy linii nr 14 i 24. Trasę do Mściszowa przez Radostów obsługiwać będzie linia nr 15, a z kolei do Nawojowa Łużyckiego linia nr 16. Lubań z Henrykowem Lubańskim połączy linia nr 17, zaś do Zaręby, Siekierczyna i Rudzicy kursować będzie linia nr 18. Na okólnej trasie między Lubaniem, Leśną, Grabiszycami Górnymi, Zalipiem, Platerówką, Włosieniem i Siekierczynem funkcjonować będą linie nr 10 i 20.

Autobusy będą kursowały regularnie we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku, natomiast linia nr 12 z Lubania do uzdrowiskowego Świeradowa-Zdroju także w weekendy.

Na liniach nr 10, 11, 12, 13, 14, 18, 20 pojawiać się będą wygodne autobusy niskopodłogowe, które ułatwią podróż osobom starszym i z niepełnosprawnościami oraz pasażerom z dużymi bagażami. Każdy kurs obsługiwany przez tabor niskowejściowy zostanie odpowiednio oznaczony w rozkładzie jazdy.

Przewozy będą finansowane głównie dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które otrzymał Powiat Lubański oraz ze środków własnych Powiatu Lubańskiego i gmin - Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka, Siekierczyn i Świeradów-Zdrój.

Operatorem przewozów będzie lubański PKS Voyager. Rozkłady jazdy będą dostępne w czytelnej formie na wszystkich przystankach oraz na stronie internetowej www.pksvoyager.pl.

Dzięki uruchomieniu Izerskiej Komunikacji Autobusowej, Mieszkańcy powiatów lubańskiego i lwóweckiego uzyskają stabilne, regularne i niezawodne połączenia transportowe.

Źródło: powiatluban.pl

Rozkład jazdy dla poszczególnych przystanków w Pobiednej znajdą państwo na naszej stronie w zakładce rozkład jazdy - Izerska Komunikacja Autobusowa


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u