•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Polsko-Czeski Jarmark Bożonarodzeniowy na leśniańskim rynku

Polsko-Czeski Jarmark Bożonarodzeniowy na leśniańskim rynku

23 grudnia 2012 r.
Tuż przed Świętami, w piątek 21 grudnia 2012 roku na leśniańskim rynku zorganizowano Polsko-Czeski Jarmark Bożonarodzeniowy.  Na kilka godzin część rynku zmieniła się w prawdziwe "Bożonarodzeniowe miasteczko".

Strawy dla ducha i ciała nie brakowało - na stoiskach szkół i przedszkoli można było posmakować świątecznych potraw, ciast, ciasteczek, pachnących pierników oraz zakupić zrobione m.in. przez uczniów i rodziców stroiki, bożonarodzeniowe szopki, kartki świąteczne, kolorowe choinki, bombki i mnóstwo innych ozdób.

Na świątecznych kramach i stoiskach sołectw, koła gospodyń wiejskich, lokalnych rzemieślników i artystów, oprócz tradycyjnych potraw wigilijnych i świątecznych wypieków, można było zakupić ozdoby i oświetlenie świąteczne, rękodzieło, biżuterię, wyroby drewniane, metalowe, dzieła sztuki, haftowane serwety, obrazy, bombki...

Świąteczny jarmark obfitował także w atrakcje artystyczne - na scenie ze świątecznym repertuarem wystąpiły lokalne z polski i czech: chóry, zespoły muzyczne, wokalne, dzieci z przedszkoli oraz młodzież ze szkół prezentując m.in. jasełka.

Grupa harcerzy przekazała na ręce Burmistrza Leśnej, Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerską sztafetą niesione i przekazywane z rąk do rąk przez tysiące harcerzy i skautów dotarło z Betlejem również do Leśnej.

Jarmark był także okazją do świąteczno-noworocznych życzeń, które mieszkańcom naszej gminy w imieniu władz złożyli burmistrz Leśnej Jan Surowiec i starosta Nového Města pod Smrkem Pavel Smutný.


Jak informują organizatorzy, celem jarmarku, który jak się okazało bardzo przypadł do gustu mieszkańcom jest promocja i prezentacja dorobku kulturowego i kulinarnego naszego regionu oraz przybliżenie do siebie mieszkańców Gminy Leśna oraz mieszkańców Jindřichovic pod Smrkem, Hornich Řasnic, Nového Města pod Smrkem i chcą, żeby polsko - czeski jarmark bożonarodzeniowy stał się tradycją naszego miasteczka.

Pobiedniańskim akcentem jarmarku były stoiska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pobiednej, koła gospodyń wiejskich z Pobiednej oraz występ zespołu Łużyczanki, który zaśpiewał kilka kolęd i pastorałek.

Zdjęcia z jarmarku można obejrzeć w naszej galerii.


Opracował (m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u