•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Egzamin na Kartę Rowerową pod czujnym okiem policjantów

Egzamin na Kartę Rowerową pod czujnym okiem policjantów

17 czerwca 2021 r.
Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Pobiednej, aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Co roku lubańscy funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu "rowerowego".

Mundurowi z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lubańskiej komendy w środę (09.06.br.) przeprowadzili egzamin praktyczny dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pobiednej.

Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Gratulujemy - egzamin zdali wszyscy uczniowie.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja br. dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabraniać się będzie kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczać się będzie kierowanie hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego przez dziecko w wieku do 10 lat, ale tylko w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.Źródło: eluban.plDołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u