•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Likwidacja Straży Miejskiej w Leśnej

Likwidacja Straży Miejskiej w Leśnej

3 czerwca 2014 r.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Leśnej w dniu 29 maja 2014 roku najważniejszym tematem było absolutorium dla Burmistrza Leśnej Jana Surowca za 2013 rok.
Decyzją Radnych Burmistrz jednogłośnie otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Na decyzję Radnych wpłynęła zarówno pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej jak i stanowisko Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, która wnioskowała o udzielenie absolutorium.
Jednym z wielu innych tematów poruszanych podczas tej sesji było podjęcie decyzji czy zlikwidować w Leśnej Straż Miejską?
Opinie na temat dalszego jej funkcjonowania były rożne jednak aspekt ekonomiczny przeważył szalę i niemal jednogłośną decyzją radnych z dniem 30 czerwca 2014 roku Straż Miejska w Leśnej zostanie zlikwidowana.
Pytanie czy Straż Miejska w Leśnej jest potrzebna, co pewien czas powracało. Duża część mieszkańców Gminy od dawna uważała, że nie, natomiast wśród radnych zdania były podzielone. Dopiero teraz po kilku latach jej funkcjonowania okazało się, że w obecnej formule (komendant i jeden strażnik) nie może być w pełni funkcjonalna. Na zatrudnienie dodatkowej liczby strażników naszej Gminy nie stać i tak jak w pobliskim Świeradowie i Sulikowie kilka lat temu, teraz w Leśnej Straż zostanie zlikwidowana. Zaoszczędzone środki w kwocie ok. 100 tys. zł rocznie zostaną przeznaczone na inwestycje.
Czy z powodu braku Straży Miejskiej pogorszy się bezpieczeństwo lub porządek na terenie Gminy zapewne przekonamy się już wkrótce.

Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u