•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Łużyczanki wygrały!

27 styczeń 2009 r.
Przez 16 tygodni w programie Polskiego Radia Wrocław trwała rywalizacja zespołów w ramach Listy Przebojów Ludowych. Wygrał zespół Łużyczanki z Pobiednej.


W jesiennej edycji tego popularnego radiowego konkursu zdobyły ponad 8 tysięcy głosów słuchaczy Radia Wrocław. Nagrodą będzie nagranie płyty promocyjnej zespołu. Łużyczanki działają przy Kole Gospodyń Wiejskich. Są niezwykle popularne w gminie Leśna i poza nią, często spotkać je można na imprezach, pokazach, promocjach. Kierowniczką zespołu jest Teresa Kęska.

Po sukcesie Łużyczanki dziękowały wszystkim za zachętę do udziału w nagraniu piosenek do audycji w radiu Wrocław. Jak opowiadają, pomysł im się spodobał, ale zespół rok temu nie był jeszcze gotowy do nagrania, bo krótko działał. Po roku intensywnej pracy mogli się zaprezentować ze swoim repertuarem. 22 września 2008 r. w remizie OSP w Pobiednej zespół gościł dziennikarzy Radia Wrocław i nagrał piosenki do Listy Przebojów Ludowych. Od 5 października ubr. rywalizował zwycięsko z zespołami z innych miejscowości województwa dolnośląskiego. Słuchacze swoimi głosami zadecydowali o ich sukcesie.

To nie pierwsze takie osiągnięie zespołu z gminy Leśna. W wiosennej edycji Listy Przebojów Ludowych triumfowali Smolniczanie ze Smolnika, zdobywając ponad 6100 głosów.

źródło: Ziemia Lubańska nr 2/2009
Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u