•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Zespół "Łużyczanki" >> Aktualności >> "ŁUŻYCZANKI" Z POBIEDNEJ NA KONCERCIE RAZEM Z "GOLEC uORKIESTRA"


"ŁUŻYCZANKI" Z POBIEDNEJ NA KONCERCIE RAZEM Z "GOLEC uORKIESTRA"

31 maja 2012 r.
1 kwietnia br. w Radio Wrocław odbyła się wspaniała impreza z okazji 25 Edycji programu "Lista Przebojów Ludowych". To niedzielny program Radia Wrocław prowadzony przez Panią Małgorzatę Majeran-Kokott, w całości poświęcony bogatej kulturze ludowej Dolnego Śląska. Na scenie Sali Koncertowej przy Karkonoskiej we Wrocławiu od rana występowali laureaci tego programu. Do godziny 14.00 wystąpiło 10 zespołów ludowych z woj. Dolnośląskiego, wśród których byli min. Smolniczanie,Jeleniogórzanie, Pierstniczanie, Bolkowianie.

Natomiast laureaci "Listy Przebojów Ludowych", którzy zdobyli największą liczbę oddanych głosów, mieli zaszczyt wystąpić dwa razy- dla publiczności zwiedzającej Radio (od 14.30) oraz na koncercie galowym (od godz. 19.00), przed występem zespołu Golec uOrkiestra.

W tej grupie znalazł się zespół "Łużyczanki "z Pobiednej, który pod względem liczby zdobytych głosów znajduje się na drugim miejscu ( 11 382 głosy), po zespole "Lasowanie" z Pieńska (ponad 12 000 głosów).

Wystąpił jeszcze zespół "Jarzębina" z Zawidowa oraz "Kostrzanie" z Kostrzy.

Atmosfera w czasie imprezy była wspaniała. Były gromkie brawa, wspólne zdjęcia, rozmowy, wymiana wizytówek. Gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie.

Po tych występach sceną i widownią zawojowali Golec u Orkiestra. Ich oryginalne sposoby połączenia elementów góralskiego folku z cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu bardzo rozgrzały publiczność i rzesze fanów. Gwiazdy wieczoru po występie z przyjemnością rozdawali autografy.Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u