•

Strona główna >> LZS >> Aktualności >> Tysięczny mecz LZS FATMA Pobiedna

Tysięczny mecz LZS FATMA Pobiedna

2 maja 2011 r.

1 maja 2011 roku, drużyna LZS Fatma Pobiedna w derbach gminy Leśna pokonała Granicę Miłoszów 3:0 (1:0). Był to najlepszy mecz w wykonaniu naszego zespołu w tym roku. Przeciwnik postawił nam trudne warunki. Mecz był bardzo wyrównany, ale to nasi zawodnicy stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala. Goście w pierwszej połowie oddali jeden groźny strzał na nasza bramkę i nasz bramkarz na raty, ale go obronił. Zaś w drugiej połowie chyba tylko dwa razy Granica doprowadziła do dużego zamieszania pod naszą bramką, ale ofiarna postawa naszej obrony nie pozwoliła na oddanie celnego strzału. My w pierwszej połowie też nie zagrażaliśmy bramce Granicy, bo gra toczyła się przeważnie w środku boiska. Dopiero w 38 min. po podaniu Mateusza Wiśniewskiego Damian Jędrzejczyk zdobył pierwszego gola. Druga połowa to przejęcie inicjatywy przez nasz zespół i w 51 min. ponownie Damian Jędrzejczyk zdobywa drugą bramkę. Nadal przeważamy i w konsekwencji w 59 min. Mateusz Wiśniewski po precyzyjnym strzale z za szesnastki ustala wynik meczu na 3:0. Potem gra się wyrównała, ale to my byliśmy bliżsi zdobycia kolejnych bramek. Ta wygrana pozwoliła nam na zwiększenie dystansu punktowego pomiędzy naszymi drużynami co umocniło nas na 4 miejscu w tabeli.

Teraz przedstawimy kilka ciekawostek, ponieważ dzisiejszy mecz był nr 1000 jaki rozegrała drużyna naszych seniorów od chwili powstania w 1966 r. Niestety brakuje wyników 94 rozegranych meczy. W pozostałych odnieśliśmy 426 zwycięstw, 133 remisy i ponieśliśmy 347 porażek. Zdobyliśmy 2413 bramki i straciliśmy 2017. Najwięcej meczy rozegrał Tomasz Rypicz 268, a najskuteczniejszym strzelcem jest Mirosław Skowron zdobywca 108 bramek. Obaj są nadal czynnymi zawodnikami więc mogą dalej poprawiać swój bilans.

Za tydzień meczem w Rząsinach rozpoczniemy drugi tysiąc meczy w naszej historii.