•

Strona główna >> LZS >> Aktualności >> LZS Fatma wygrywa kolejny mecz

LZS Fatma wygrywa kolejny mecz

13 maja 2012 r.

Drużyna LZS Fatma Pobiedna kontynuuje zwycięską passe. Wygraliśmy kolejny mecz, tym razem pokonaliśmy skromnie Henryków 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Damian Jędrzejczyk. Mecz zaczęliśmy od ataków na bramkę gospodarzy i przez dobre 15 minut Henryków miał problem wyjść z własnej polowy. Mimo przygniatającej przewagi nie stwarzaliśmy sobie klarownych sytuacji bramkowych. Później gospodarze zaczęli śmielej atakować, ale w pierwszej połowie poza dwoma strzałami z dalszej odległości nie zagrozili nam na poważnie. A nasza drużyna wyszła na prowadzenie już w doliczonym czasie pierwszej połowy po solowym rajdzie od polowy boiska Damian Jędrzejczyk dał na prowadzenie. W drugiej połowie gra się wyrównała. Ale gospodarze nie stwarzali groźnych sytuacji. Za to my nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych okazji. Między innymi Łukasz Wrona, Adrian Żarkowski, Damian Bronowicki (2 razy), Damian Jędrzejczyk no i w 79 min. najlepszą zmarnował Szymon Gan nie wykorzystując rzutu karnego po faulu na Łukaszu Wronie. Po tym rzucie karnym Henryków zwietrzył swoją szanse i groźnie zaatakował naszą bramkę i po dużym zamieszaniu w naszym polu karnym zablokowaliśmy dwa strzały gospodarzy a trzeci przeszedł koło słupka naszej bramki. Podsumowując mimo dużej przewagi przez większość meczu mogliśmy głupio stracić dwa punkty. Ale są to skutki braku skuteczności. Za tydzień zagramy na naszym stadionie z drużyną z Pasiecznika.

Nasi juniorzy podejmowali w sobotę wicelidera drużynę Pogoni Wleń. Wprawdzie dość wysoko przegrali 2:7 ale przez godzinę toczyli dość wyrównany pojedynek. Przegrywając do tego momentu 2:4 i mając kilka dobrych niewykorzystanych okazji. Później zabrakło sił co skutkowało faulami we własnym polu karnym i goście skrzętnie to wykorzystali. Bramki dla naszej drużyny zdobył Mateusz Kostyk.