•

Strona główna LZS Aktualności Tylko zremisowali, ale to był dobry mecz

Tylko zremisowali, ale to był dobry mecz

14 września 2014 r.

14 września 2014 roku kolejny dobry mecz rozegrała drużyna seniorów LZS Fatma Pobiedna. Choć nie wygraliśmy, to można być zadowolonym z postawy zespołu.

Jedyny mankament to jak zwykle skuteczność. Remis ze spadkowiczem z klasy A, drużyną LZS Kościelnik 2:2 (1:1) jest w sumie sprawiedliwym wynikiem, choć pozostaje niedosyt, bo zabrakło nam do zdobycia pełnej puli 3 minut. A wszystko zaczęło się od zaskoczenia rywali, którzy w początkowych minutach meczu nie wiedzieli co się dzieje. Bo już w pierwszej minucie Łukasz Wrona nie wykorzystał "setki" za długo zwlekając z uderzeniem piłki. Ale szybko się zrehabilitował, bo w 3 min. po podaniu Damiana Jędrzejczyka huknął zza szesnastki i piłka wpadła do bramki. A potem nastąpił okres niewykorzystanych szans, które kolejno marnowali Adrian Żarkowski, Damian Jędrzejczyk i Mateusz Kostyk. Goście trochę opanowali sytuację dopiero około 25 min. Mecz się wyrównał, zawodnicy Kościelnika oddali kilka niecelnych strzałów, raz zakotłowało się pod naszą bramką po rzucie rożnym, kiedy goście nawet zdobyli bramkę, ale sędzia jej nie uznał, bo zawodnik gości po prostu staranował naszego obrońcę przy wyskoku. Niestety w 34 min. padło wyrównanie. Znowu po rzucie rożnym piłka została wybita pod linię środkową przejęli ją goście i nastąpiło podanie w okolice naszej szesnastki, ale źle zastawiona przez naszą obroną pułapka ofsajdowa i napastnik z Kościelnika nie zmarnował dobrej okazji. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, mieliśmy chwilami trudności z wyprowadzeniem piłki, bo zaraz ją traciliśmy. Nasz bramkarz obronił ze dwa groźne strzały, ale wynik się nie zmieniał. My już nie mieliśmy tak czystych okazji na kolejne bramki, ale w 77 min. Łukasz Wrona oddał fantastyczny strzał z rogu szesnastki i piłka zaskoczyła bramkarza Kościelnika wpadając pod poprzeczkę. Przez następne kilka minut osiągnęliśmy sporą przewagę. Niestety w 87 min. nastąpiła strata przy linii środkowej goście wyprowadzili kontrę i był ponownie remis. Zabrakło już czasu na zmianę wyniku.