•

Pobiedna - Sobota 5:1

18 września 2013 r.

Po ubiegłotygodniowej wpadce w Rząsinach, w niedzielę 15 września 2013 r. drużyna LZS FATMA Pobiedna w pełni się zrehabilitowała. Pokonaliśmy drużynę LZS Sobota 5:1 (5:0).

Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu zabójczo skuteczna, zdobyliśmy aż 5 bramek nie tracąc żadnej. Już w 3 min. Damian Jędrzejczyk po solowym rajdzie od środka boiska w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w słupek i piłka wtoczyła się do bramki gości. Ponownie Damian w 20 min. po wbiegnięciu w pole karne z prawej strony mocnym strzałem pokonał bramkarza Soboty. Goście również groźnie atakowali, ale dobrze bronił Kamil Kazimierski. W 34 min. Marcin Witczak zdecydował się na uderzenie piłki z około 30 m, bramkarz gości nie opanował tego strzału i prowadziliśmy już 3:0. Jeszcze do przerwy zdobyliśmy 2 kolejne bramki, najpierw ponownie Damian Jędrzejczyk w 37 min. po podaniu Marcina Witczaka po raz trzeci w dniu dzisiejszym zapisał się na listę strzelców. Ostatnią bramkę dla nas ustrzelił Patryk Zajączkowski po podaniu Darka Kuranta w 40 min.. Druga połowa była w naszym wykonaniu o wiele gorsza, rywale zagrali większym pressingiem, mocniej nas atakowali i dochodzili do groźnych sytuacji. Jedną taka wykorzystali w 51 min. Później skuteczniej bronił nasz bramkarz albo rywale byli nie skuteczni. Tak było mniej więcej do 75 min., później ponownie doszliśmy do głosu, ale już zabrakło nam skuteczności. Najlepszą sytuacje zmarnował Mateusz Kostyk, który będąc sam na sam z bramkarzem gości minął go i mając przed sobą pustą bramkę nie trafił do niej.