•

Strona główna >> LZS >> Aktualności >> Kolejna wygrana LZS Fatma Pobiedna

Kolejna wygrana LZS Fatma Pobiedna

17 kwietnia 2011 r.

Dzisiaj (17 kwietnia 2011 roku) LZS Fatma Pobiedna wygrała trzeci mecz z rzędu. W skromnych rozmiarach pokonaliśmy na wyjeździe drużynę z Henrykowa 2:1 (1:0). Pierwsza połowa meczu przebiegała spokojnie, z lekką przewagą naszego zespołu. Ale nie stworzyliśmy sobie klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika. Gospodarze natomiast oddali na naszą bramkę może ze trzy niecelne strzały. Bramkę zdobyliśmy w 22 min. z rzutu karnego po tym jak jeden z przeciwników zagrał ręką w swoim polu karnym. Skutecznym egzekutorem był Szymon Gan. Druga połowa zaczęła się od przygniatającej przewagi naszego zespołu. Przez 20 min. drugiej polowy mogliśmy zdobyć, co najmniej 4 bramki. Zawiodła nas niestety skuteczność i brak szczęścia. Obijaliśmy słupki i poprzeczkę bramki gospodarzy (3 razy), lub strzały były blokowane. Dopiero w 59 min. drugą bramkę zdobył Mirek Skowron. Zaczęliśmy wprowadzać rezerwowych i niestety, jakość naszej gry dramatycznie spadła. Rywale zaczęli częściej zagrażać naszej bramce i w 79 min. po faulu Arka Rejmana sędzia podyktował przeciwko naszej drużynie rzut karny. Nasz bramkarz obronił pierwszy strzał, ale przy dobitce nie miał już szansy. W nasze szeregi wkradła się nerwowość. I to mogło się skończyć nie dobrze, bo gospodarze nie wykorzystali doskonałej sytuacji pod koniec meczu. Podsumowując graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Ale po zmianach nastąpiło rozprężenie w szeregach naszego zespołu i przypadkowo mogliśmy stracić 2 punkty. Po innych wynikach dzisiejszej kolejki awansowaliśmy na czwartą pozycję w tabeli. Teraz mamy 2 tygodnie przerwy ze względu na Święta Wielkiejnocy, a 1 maja zagramy na naszym boisku derbowy mecz a Granicą Miłoszów.