•

Strona główna LZS Aktualności Wysoka wygrana w Kotliskach

Wysoka wygrana w Kotliskach

19 kwietnia 2016 r.

W drugiej kolejce rundy wiosennej 10 kwietnia 2016 roku piłkarze LZS Fatma Pobiedna wygrali wysoko z Kotliskami na wyjeździe 8:2 (5:1). Był to drugi mecz w tym sezonie, w którym zdobyliśmy tak dużo bramek (poprzednio wygrana w Zbylutowie 8:1).
Od początku meczu zepchnęliśmy gospodarzy do obrony. Już w 10 min. swój festiwal strzelecki rozpoczął Damian Jędrzejczyk dobijając odbitą piłkę przez bramkarza Kotlisk po strzale Ryśka Myślińskiego. Drugą bramkę wypracował Krystian Cymbałko, otrzymał piłkę przed szesnastką, "objechał" obrońcę i bramkarza i wyłożył piłkę do Kordiana Rożko, który stojąc tyłem do bramki piętą zdobył gola, była 19 min. Trzecia bramka to fantastyczny strzał Damiana Jędrzejczyka z około 20 m w samo okienko (22 min.) i ponownie Damian w 39 min. ośmieszył obronę gospodarzy zdobywając czwartą, a swoją trzecią bramkę w tym meczu. Niestety już minutę później tracimy bramkę po stracie w środku boiska i szybkiej kontrze. Ale jeszcze w 44 min. zdobywamy 5 gola autorstwa Damiana i przy asyście Ryśka Myślińskiego. Drugą połowę ponownie zaczynamy niemrawo jak tydzień temu, gospodarze nas przysnęli i szybko bo 49 min. zdobyli swoją drugą bramkę. I nie chcieli na tym poprzestać, bo mieli jeszcze co najmniej dwie doskonałe okazje, ale na szczęście nie potrafili celnie strzelić w naszą bramkę. Przez dobre 20 min. nie potrafiliśmy się ogarnąć, dopiero po dokonanych zmianach przejęliśmy ponownie inicjatywę. Czego efektem były kolejne nasze gole. I tak w 76 min. Damian Jędrzejczyk po indywidualnej akcji zdobył 6 gola, w 86 min. podobną akcję przeprowadził Robert Pazowski i zdobył swoją premierową bramkę w seniorach. W tym momencie trzeba przypomnieć, że Robert został drugim najmłodszym zdobywcą bramki w drużynie seniorów w historii naszego klubu mając 15 lat i 91 dni. Młodszym zdobywcą gola był tylko Tomasz Rypicz w 1997 r. mając 15 lat i 17 dni. I wreszcie dwie minuty później dzieła dokończył ponownie Damian zdobywając 8 bramkę dla drużyny i swoją 6 w tym meczu.