•

Strona główna LZS Aktualności Zbylutów rozbity, ale mecz ...

Zbylutów rozbity, ale mecz ...

23 września 2015 r.

Mecz ze Zbylutowem rozegrany 13 września 2015 roku piłkarze LZS Fatma Pobiedna wygrali wysoko, to cieszy, ale poziom meczu nie był najwyższy. Może na poziom meczu miało wpływ nie najlepsze boisko a może po prostu nie najlepsza dyspozycja naszej drużyny. Wygraliśmy 8:1 (4:0) a powinno być 12, 15. Dość szybko obejmujemy prowadzenie bo w 10 min. Damian Jędrzejczyk zdobywa gola. Ale potem przez pół godziny wszystko marnujemy. Powodem tego był niestety brak podstawowych umiejętności: słabe przyjęcie piłki i niecelne podania. Wreszcie końcówka pierwszej połowy odmieniła ten marazm bo zaczęły podać kolejne bramki. Dwie po asystach Przemka Szatkowskiego strzelił Damian Jędrzejczyk (38 i 45+7 minucie) oraz w 45+6 minucie najładniejszą bramkę meczu strzelił Adrian Żarkowski. Te "dziwne" minuty strzelanych bramek to efekt kontuzji bramkarza gospodarzy, przez co sędzia przedłużył pierwszą połowę. Mieliśmy ogromną przewagę przez 70 min. meczu gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału na naszą bramkę. My natomiast zdobywamy kolejne 4 gole, najpierw Damian Jędrzejczyk w 54 i 61 (asysty: Maćka Senkowskiego i Ryśka Myślińskiego) oraz Adrian Żarkowski (63 min. asysta Krystiana Cymbałko) i w 71 min. nasze strzelanie zakończył Krzysztof Rypicz po podaniu Adriana Żarkowskiego. Po tej bramce i dokonanych zmianach całkowicie siadła nam gra, praktycznie nie zagroziliśmy już poważnie gospodarzom. Oni natomiast zaczęli wreszcie groźniej atakować, wykorzystując naszą niemoc w ataku i coraz więcej popełnianych błędów w obronie. Co się zemściło w 83 min. gdy Zbylutów miał trzy kolejne rzuty rożne, przy dwóch jeszcze się wybroniliśmy ale przy trzecim zbyt krótko wybita piłka trafiła do zawodnika gospodarzy na linii szesnastki i niezbyt mocny strzał trafił do naszej bramki.