•

Strona główna LZS Aktualności Runda wiosenna rozpoczęta

Runda wiosenna rozpoczęta

30 marca 2015 r.

Rundę wiosenną nasi piłkarze z LZS Fatma Pobiedna rozpoczęli 29 marca 2014 r. od zwycięstwa 1: 0 na wyjeździe z drużyną LZS Niwnice.
Drużyna ta sprawiła nam ostatnio sporo kłopotów, bo dwa razy przegraliśmy z nimi na swoim boisku, dzisiaj był udany rewanż. Pierwsza połowa wyrównana obie drużyny stworzyły sobie po jednej znakomitej okazji. U nas nie popisał się Damian Jędrzejczyk marnując doskonałą sytuację. Gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału, my natomiast cztery razy ”zatrudniliśmy” bramkarza Niwnic. Dzisiaj w drużynie Pobiednej zagrało trzech (młodych) debiutantów: Marcin Andrzejewski, Oskar Stożek i Krystian Cymbałko. Były to bardzo udane debiuty. Druga połowa przebiegała już przy optycznej przewadze naszej drużyny. Piłkarze Niwnic grali z kontry i kilka razy próbowali nam zagrozić, ale w sumie nic poważniejszego się nie stało. Zawodnicy Fatmy oddali sporo strzałów, ale były one bardzo niecelne. Mieliśmy natomiast cztery doskonałe okazje i wykorzystaliśmy tylko jedną. Najpierw Rysiek Myśliński otrzymał doskonałe podanie i będąc sam przed bramkarzem gospodarzy praktycznie podał mu piłkę, następnie Adrian Żarkowski będąc kilka metrów przed bramką Niwnic fatalnie spudłował, uderzając piłkę nad poprzeczką. Wreszcie w 79 min. po dwójkowej akcji Adriana z Damianem ten ostatni wpadł w szesnastkę rywali ograł bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Potem ponownie Damian nie trafił główką po doskonałej wrzutce Krystiana do pustej bramki gospodarzy.