•

Strona główna LZS Aktualności Kolejny mecz Fatmy i remis zamiast wygranej

Kolejny mecz Fatmy i remis zamiast wygranej

30 października 2013 r.

Już trzeci mecz drużyna LZS Fatma Pobiedna grała bardzo okrojonym składem a na dodatek teraz są najtrudniejsi rywale, sama czołówka. W niedzielę 27 października 2013 roku naszym przeciwnikiem była drużyna Pogoni Wleń i uzyskaliśmy remis 2:2 (1:1). Przed meczem mieliśmy do dyspozycji tylko gołą jedenastkę, dopiero w trakcie meczu doszło dwóch rezerwowych. Mecz rozpoczął się dość spokojnie obie drużyny grały rozważnie bez niepotrzebnego ryzyka. Powoli jednak to nasza drużyna zaczęła przejmować inicjatywę, goście zaczęli popełniać sporo strat w środku boiska. Co powodowało zagrożenie pod ich bramką. Niestety w 19 min. dość niespodziewanie tracimy bramkę. Goście mieli rzut wolny z około 40 m z boku boiska, mocno wstrzelona piłka w środek naszej bramki i nasz bramkarz piąstkuje piłkę, ale robi to niedokładnie i piłka spada pod nogi napastnika z Wlenia. Będąc praktycznie sam w naszej szesnastce zdobywa bramkę. Nasza drużyna nie rzuciła się na rywali by odrabiać straty, ale powoli spokojnie coraz mocniej atakowała bramkę Pogoni. Efektem naszego naporu była bramka wyrównująca autorstwa Damiana Jędrzejczyka, który na linii szesnastki wywalczył piłkę w walce z dwoma obrońcami wbiegł w szesnastkę i będąc sam na sam z bramkarzem na raty zdobył bramkę była 31 min. meczu. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny nie stwarzały już sobie jakiś klarownych okazji bramkowych, chociaż inicjatywa nadal należała do nas. W drugiej połowie goście opanowali środek boiska, czego efektem była ich przewaga optyczna. Ale trzeba nadmienić, że ta przewaga nie przekładała się na jakieś groźne sytuacje. Zostaliśmy zmuszeni do gry z kontry. I jedna z takich kontr dała nam prowadzenie. W 74 min. Przemek Fornalczyk zagrał piłkę ze środka boiska do Damiana Jędrzejczyka. Damian zdążył opanować piłkę przed linią końcową i z ostrego konta zaskoczył bramkarza z Wlenia. Niestety już minutę później padło wyrównanie. Wrzutka z naszej lewej strony boiska i niefortunna interwencja Damiana Bronowickiego kończy się bramką samobójcza. Potem goście mieli jeszcze poprzeczkę i to praktycznie wszystko, co zagroziło naszej bramce. Mecz mógł się skończyć naszym zwycięstwem. W 89 min. Damian Jędrzejczyk ponownie uprzedził obrońców Wlenia i będąc kilka metrów przed bramką i mając tylko przed sobą bramkarza zamiast spokojnie przyjąć sobie piłkę to uderzył ją głową jednak zrobił to za słabo i zaprzepaścił doskonałą okazję.