•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Szkoła Aktualności Makuszyński na szkolnej scenie

Makuszyński na szkolnej scenie


4 maja 2016 r.
Od dziewięciu lat tradycją w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej są Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Impreza co roku jest okazją do świetnej zabawy - uśmiech gości na twarzach największych nawet ponuraków, a na scenie prezentują się prawdziwe aktorskie talenty. Ponieważ w tym roku przypada dziesiąta rocznica nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego, uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali inscenizacje fragmentów książek patrona. Było kolorowo i ciekawie! Emocje towarzyszyły zarówno młodym aktorom jak i publiczności. Widownia podziwiała nie tylko popisy aktorskie, ale również taneczne, wokalne i muzyczne. Po scenie biegał Koziołek Matołek, fikała rezolutna małpka Fiki- Miki wraz z murzynkiem Goga- Goga, spacerowała Basia, mała dziewczynka z książki Awantura o Basię. Uczniów starszych klas można było zobaczyć w przedstawieniach opartych na utworach: Szaleństwa panny Ewy, O dwóch takich, co ukradli księżyc i Panna z mokrą głową. Tradycyjnie najlepszym aktorom przyznano złote maski. W tym roku otrzymali je Kewin Bronowicki, Jakub Witkowski i Nikola Lipnicka.
Postacie, które pojawiły się na szkolnej scenie, przypomniały niezwykle ważne przesłanie płynące z książek K. Makuszyńskiego, że stracony jest każdy dzień bez uśmiechu!Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u