•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt 
  •  polityka prywatności 
  •  reklamy 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów
Kalendarz dni z zakazem handlu
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Ostatnie pożegnanie byłego burmistrza Mirosława Markiewicza

Ostatnie pożegnanie byłego burmistrza Mirosława Markiewicza

9 lipca 2019 r.
W sobotę, 6 lipca 2019 roku o godz. 12 zapełnił się kościół pw. Chrystusa Króla w Leśnej. Przy ołtarzu, wśród wieńców i świec - stanęła na podwyższeniu urna z prochami byłego burmistrza Leśnej Mirosława Markiewicza. W ławkach i poza nimi - wielu, wielu ludzi. Wśród nich - starostowie, burmistrzowie, wójtowie, którzy przyjechali na ostatnie pożegnanie. Wiele znanych i nieznanych osób. Także z Czech.


Mszę świętą za Mirosława Markiewicza odprawiał ks. Grzegorz Niwczyk, proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Leśnej. Powiedział podczas niej, że były burmistrz Leśnej znajduje się już na swojej trzeciej drodze życia - drodze ku Panu i życiu wiecznemu. Pierwsza droga - to ta w łonie matki i przyjście na świat, druga - to nasze doczesne życie.


Po mszy uformował się kondukt: na czele krzyż, potem poczty sztandarowe, księża, samochód z urną, rodzina i wszyscy ci, którzy chcieli go odprowadzić na miejsce ostatniego spoczynku. W asyście policji oraz straży pożarnych - kondukt przeszedł ulicami Ogrodową i Lubańską do rynku.Tu zgromadziło się wiele osób, chcących pożegnać byłego burmistrza. Kondukt zatrzymał się przed ratuszem, w którym 16 lat swego życia spędził M. Markiewicz. Zawyły syreny i klaksony. Ostatnie pożegnanie. Wielu ludzi nie mogło powstrzymać łez...


Dalsza droga wiodła ulicami Sienkiewicza i Stromą - na cmentarz komunalny. Tu, przy boku rodziców, spocząć miał ich syn.Ostanie modlitwy, pożegnania, garści ziemi i urna opuszczona została z katafalku do grobu. Zaproszenie do składania wieńców i kwiatów. Chwile zadumy, pożegnania, refleksji. I żywi opuszczają umarłych...Źródło: lesna.pl
Dołącz do nasTweetnij
Jakość powietrza
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linkiPogoda
Pogoda Pobiedna

Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u