•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Mieszkańcy Pobiednej nie są zainteresowani dotacjami do zmiany źródła ogrzewania

Mieszkańcy Pobiednej nie są zainteresowani dotacjami do zmiany źródła ogrzewania


Gmina Leśna wraz ze Świeradowem-Zdrój realizowała projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Zwalczanie emisji kominowej poprzez modernizację systemów grzewczych i odnawialne źródła energii w gminach Świeradów-Zdrój oraz Leśna” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Z Gminy Leśna 53 gospodarstwa domowe otrzymały dofinansowanie na wymianę źródła ogrzewania na ekologiczne. Łączna kwota dofinansowania przypadająca na Gminę Leśna wyniosła 667 150,90 zł.

Najwyższa kwota jaką można było otrzymać wynosiła 12 750,00 zł. Większość wnioskodawców otrzymała najwyższą możliwą kwotę dofinansowania. W niektórych przypadkach wystarczyło przedstawić kosztorys na 15 000,- zł, a dofinansowanie wynosiło 12 750,00 zł.

Z możliwości dofinansowania skorzystali mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości Gminy Leśna. Niestety nikt z mieszkańców Pobiednej nie był zainteresowany dopłatą do wymiany źródła ogrzewania.

Głównym źródłem ogrzewania zdecydowanej większości gospodarstw domowych w Pobiednej jest niestety węgiel (nierzadko jest to miał węglowy i węgiel brunatny) co ma znaczny wpływ na stan jakości powietrza w Pobiednej. Normy jakościowe powietrza są bardzo często przekraczane co można na bieżąco obserwować tutaj.

Na podstawie powyższych informacji niestety nie można mieć nadziei, że w najbliższym czasie coś się zmieni i niestety musimy nadal oddychać tym zanieczyszczonym powietrzem.

Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u