•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Muzyczne weekendy w Dworku Saraswati

Muzyczne weekendy w Dworku Saraswati


Kasia Pakosa i Piotr Damasiewicz zapraszają na muzyczne weekendy w Dworku Saraswati. W pięknych okolicznościach przyrody będzie można wziąć udział w warsztatach „W poszukiwaniu własnego głosu / Pieśni w kręgu” i/lub koncercie "Podróż w głąb siebie w głąb dźwięku / Dźwiękowy spacer po lesie".

Możecie uczestniczyć jedynie w warsztatach, posłuchać koncertu, a do tego wybrać się na koncert z kolacją. Nocować w Dworku Saraswati. Pochodzić po lesie. Zatrzymać się. Pobyć.

Więcej o wydarzeniu i prowadzących:

HARMONOGRAM

4 i 11.09.2021
12:00–14:30 warsztaty "Pieśni w kręgu"
14:30–16:00 obiad
16:00–18:00 spacer dźwiękowy po lesie z Piotrem Damasiewiczem, warsztaty
18:00 przerwa
19:00 słuchowisko lasu (l.a.s nagranie ze spaceru) i koncert
uroczysta kolacja z winem i świecami
nocleg

INWESTYCJA

warsztaty z Kasią Pakosą 120 zł/os (2,5 godz.)
koncert oraz spacer dźwiękowy/warsztaty z Piotrem Damasiewiczem 100 zł/os
koncert z kolacją 150 zł/os
sam nocleg 120 zł/os
nocleg, koncert, śniadanie i obiad 250 zł/os

MIEJSCE

Dworek Saraswati, Pobiedna, Dolny Śląsk
https://dworeksaraswati.pl/

WIEK WARSZTATOWICZÓW


od 16 roku życia w górę

ILOŚĆ MIEJSC

maksymalnie 16 osób

CO ZABRAĆ

wodę i wygodne ubranie

Po szczegóły dotyczące dostępnych pakietów zapraszamy do kontaktu:
Pamela Uszyńska (+48 691 888 878)
orders@listeningandsounding.com
CIRCLE SONGS / PIEŚNI W KRĘGU

Jeśli zawsze ciągnęło Cię do tworzenia muzyki, ale przekonania dotyczące niewystarczających umiejętności powstrzymywały od działania, lub jeśli jesteś muzykiem odczuwającym twórczą blokadę, to zachęcam Ciebie do wzięcia udziału w moim warsztacie "Pieśni w kręgu".

Jest on zaproszeniem do kreatywnej pracy z głosem, w której odnajdujemy w sobie umiejętności spontanicznego komponowania. W mojej pracy tworzenie muzyki to otwarcie się na "to, co już jest", czerpanie z tego, co mamy i nazywanie narzędzi, którymi dysponujemy.

"Pieśni w kręgu" to komponowanie bez koncypowania, odkrywanie królestwa rytmu i harmonii, obecność i czujność, a przede wszystkim świetna zabawa. Podczas zajęć poznamy podstawy zdrowej emisji, która pozwoli nam swobodnie posługiwać się naszymi głosami i brzmieć w wielogłosie. Poznamy lub przypomnimy sobie kilka pozornie oczywistych kwestii z teorii muzyki. Poruszymy nasze ciała, nauczymy się kiedy włączać i jak wyłączać głowę w procesie muzykowania.

CEL WARSZTATÓW

Poznanie swoich możliwości głosowych i użycie ich w procesie komponowania.

Umiejętność tworzenia utworów wynikających z tego, jaka muzyka w nas siedzi ("Jesteś tym, czego słuchasz"), a nie w obrębie jakiegoś konkretnego gatunku.

Rozpoznawanie możliwości swojego instrumentarium (grupy), aktywne słuchanie siebie i budowanie więzi.

Obudzenie intuicji w kwestii decydowania o swoim głosie i jego brzmieniu ("Sam najlepiej wiem co jest dla mnie dobre").

Poszerzenie świadomości rytmicznej.

Udział w warsztatach nie wymaga przygotowania wokalnego.

"Pieśni w kręgu" to pigułka pracy twórczej z głosem oraz zabawa, którą możesz rozwijać potem sam i wnosić do swoich grup oraz zespołów.

Serdecznie Cię zapraszam!

Kasia Pakosa

O MNIE

Kocham improwizację, w śpiewaniu i w życiu. Muzyka nauczyła mnie odpuszczać to, co niepotrzebne i podążać za tym, co w środku śpiewa. Wierzę w mądrość ciała i głos, który je zamieszkuje. Słuchanie ich to mój kompas. W ostatnich latach z pasją odkrywam znaczenie cykli w życiu człowieka: dobowych, miesięcznych, rocznych. Uczę się dynamiki mojego cyklu i ufania, że - tak jak w muzyce - pauza ma znaczenie, tempo jest zmienne i warto go słuchać aby "nie zgubić kroków".

Od lat pracuję z improwizacją w ramach warsztatów "Pieśni w Kręgu", na których uczyłam jak obudzić wewnętrznego kompozytora, jak go słuchać. Uczyłam o zdrowym głosie, bez napięć, który potrafi o wiele więcej niż podpowiada nam nasza wyobraźnia.

BIO dla tych, którzy lubią czytać o instruktorach w trzeciej osobie:

Kasia Pakosa - muzyk, autorka tekstów, kompozytorka, pieśniarka i pedagog z Wrocławia. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jest również absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiowała na wydziale wokalnym na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie.

Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na instrumentach klawiszowych i bębnach obręczowych, śpiewa oraz pisze teksty. W czerwcu 2021 w Mińsku Mazowieckim miała miejsce premiera jej muzyki, którą skomponowała do spektaklu „Słowianie”. Oprócz komponowania zajmuje się również aranżacjami, m.in. dla zespołu Kosy, w którym śpiewa i gra na bębnach obręczowych. Wspiera głosem i bębnem zespół Shata QS, z którym koncertuje po całej Polsce. Jesienią 2021 będą miały premierę jej dwa albumy: „Przed skończeniem świata" w duecie z Robertem Jarmużkiem oraz „Siew” z zespołem Kosy. Od dwóch lat prowadzi warsztaty „Ta, która płynie”, z którymi dociera do kobiet na całym świecie. Sercem tej pracy stały się Pieśni Synchronizujące Cykle, które pozwoliły wyśpiewać się prawie 500 ludziom zebranym na wrocławskim rynku w październiku 2020 roku.

Pracowała przy takich projektach jak: Pamoja Zanzibar Festival, międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol. Kilka lat śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim, a wraz z zespołem Flying Moses supportowała Sinead O'Connor w Polsce.

Jak mówi, prawdziwa nauka zaczęła się dla niej po studiach, na spotkaniach z mistrzami, którymi są dla niej: Magda Sekuła-Lemberger, Kristin Linklater, Roger Treece, Adam Strug, Witold Kozłowski, Olga Szwajgier, Dean Kaelin, Aneta Łastik, Natalia Polovynka, Olga Jemialjanczyk, Iryna Sływczuk oraz wiejskie śpiewaczki. Podczas pracy z grupą często sięga do naturalnych możliwości improwizacyjnych uczestników pokazując jak za pomocą głosu można zbudować utwór muzyczny, poznać siebie i budować głęboką relację ze swoim głosem.

OPINIE o warsztatach i zajęciach

Ania: "Na warsztaty wybrałam się zupełnie spontanicznie, moja intuicja mówiła jedź tam! Nie jestem profesjonalistką a wręcz przeciwnie, jestem na etapie twórczych i inspirujących poszukiwań, ale wiem że dobrze trafiłam, świetnie się bawiłam, poznałam fantastycznych ludzi. Kasia ma w sobie wiele pozytywnej energii, empatii i stworzyła z nas świetnych kompozytorów. Każdy z nas miał okazję stworzyć własną kompozycję muzyczną przy udziale pozostałych uczestników, co dało nam może zalążek nowej drogi muzycznej... Ja nie zamierzam z niej schodzić, a dzięki radom Kasi, mocno zakorzeniam nogi w podłożu, biorę głęboki wdech, lekko rozluźniam żuchwę i...niech się dzieje!!!"

Asia: "Poza otwieraniem mojej głowy na miłość do tego, co wydobywa się z moich ust, zawdzięczam jej również odkrycie we mnie (póki co bardzo małego) kompozytora. Dzięki niej po raz pierwszy ułożyłam jakąkolwiek melodię, w dodatku do własnego tekstu. Nie wspominając już o otwarciu mnie na biały śpiew i pokazaniu świata pieśni tradycyjnych, na bazie których dużo pracowałyśmy. Polecam wszystkim gotowym na intensywną podróż w głąb swoich możliwości".

Julia: "Miałam przyjemność być na warsztatach ťPieśni w kręguŤ. Niezwykła atmosfera, pełno etnicznych, folkowych dźwięków, które budzą w człowieku najgłębsze i najpiękniejsze zakamarki. Jestem ogromnie wdzięczna za te chwile".

Anna: "Jestem przekonana, że spotkania z Kasią na zawsze pozostaną w mojej pamięci i w sercu. Miałam pragnienie większego uwolnienia swojego głosu i pośpiewania. Chciałam, przy wsparciu Kasi robić to, co od zawsze sprawia mi przyjemność i radość, co wyraża w jakiś sposób mnie samą. Dostałam to wszystko i o wiele więcej, bo oprócz ćwiczeń z emisji głosu, śpiewania pieśni z różnych krajów, improwizacji, miałam ogromną przyjemność współpracować z kobietą, która jest po prostu na swoim miejscu, a w swoją pracę wkłada serce, mądrość i wielką pasję".

Asia: "Kasia jest super. Przeszłam u niej wszystko, od miłości do głosu przez nienawiść, od białego śpiewu po Brazylię, od śmiechu do łez. Intensywna praca, która sprawiła, że moje ciało stało się trochę bardziej przytulnym domem dla mojego głosu, a głos milej widzianym lokatorem dla ciała. Dużo odkryć i zmian, która zauważyłam nie tylko ja, ale też otoczenie. Silna i inspirująca kobieta i rzetelny pedagog w jednym. Strach się bać"

. Ewa: "Zajęcia u Kasi to nie tylko praca nad głosem i techniką śpiewu ale także pasjonujące i rozwijające rozmowy o inspiracjach i pasjach. To rodzaj muzycznej terapii w świecie dźwięków zarówno na lekcjach indywidualnych jak i świetnych warsztatach grupowych."

Joanna: "Kasia jest jedyną w swoim rodzaju przewodniczką i nauczycielka dla raczkującego ducha artysty! Ciepła, zawsze roześmiana i pozytywnie podchodząca do życia".


Piotr Damasiewicz z kolei zaprasza do intymnej podróży dźwiękowej, która bierze swój początek w naturze.

Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu.

Damasiewicz był reprezentantem Polski w czterech muzycznych platformach międzynarodowych: Take Five Europe, Jazz Playes Europe Laboratory, Art Meetings i Melting Pot Laboratory (Jazztopad). W dwóch ostatnich jako lider, kompozytor i instrumentalista rozwijał ideę otwartej improwizacji w zetknięciu z innymi dziedzinami sztuki. Obecnie doktoryzuje się na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Damasiewicz już od ponad dekady jest w nieustannej muzycznej i nie tylko "drodze". Można powiedzieć, że charakteryzuje go bycie "w ciągłym ruchu".

Odwiedza różne miejsca, przestrzenie i kultury, tam tworzy generując różne połączenia dźwiękowe.



Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


























Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u