•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?

Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Oświata>> Szkoła >> Aktualności >> Niezwykła lekcja historii

Niezwykła lekcja historii

7 stycznia 2008 r.
Po raz pierwszy społeczność Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej była odpowiedzialna za przygotowanie programu artystycznego z okazji Święta Niepodległości podczas obchodów gminnych.

Prace nad przedstawieniem i występ 11 listopada umożliwiły uczniom uczestnictwo w niezwykłej lekcji historii. Codziennie podczas prób dzieci poznawały kolejny wycinek z dziejów Polski- od czasów jej świetności, poprzez rozbiory, powstania, aż do odzyskania niepodległości w 1918 r. Dowiedziały się, jak powstawał polski hymn, nauczyły się tańczyć poloneza. Wielogodzinne próby zakończyły się przedstawieniem 11 listopada. Było to ogromne przeżycie dla 22 małych artystów. Wielka scena, nieznana publiczność i trema niczego nie ułatwiały. Udało się! Dawid i Daria z powagą poprowadzili program. Dziesięcioletnia Patrycja wzbudziła wzruszenie.) Klaudia zaśpiewała lepiej niż na próbach. Dwóch Marcinów swobodnie przedstawiło historię hymnu. Ułani pięknie prezentowali się w mundurach, dziewczęta im towarzyszące również wzbudziły zachwyt. Nikola i Wojtek z przejęciem opowiedzieli o współczesnym patriotyzmie. Łzy na twarzach widzów (największa nagroda), oklaski, słowa uznania i ... cukierki. Było warto! Ta lekcja na wiele lat pozostanie w pamięci jej uczestników.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pobiednej składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W szczególności Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Pobiednej, pracownikom Domu Kultury w Leśnej, zwłaszcza Panu Krzysztofowi Krzemińskiemu, inspektorowi ds. oświaty Pani Halinie Pastusiak oraz firmie przewozowej Pani Jolanty Ochramowicz
źródło: Leśniański Informator Samorządowy XI-XII 2008


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u