•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Pobiedna ma nową ulicę

Pobiedna ma nową ulicę

21 czerwca 2018r.


Zgodnie z wolą mieszkańców Pobiednej, zaakceptowaną poprzez uchwałę Rady Miejskiej w Leśnej i ogłoszeniu Wojewody Dolnośląskiego, z dniem 24 maja 2018 roku w Pobiednej powstała nowa ulica. Jednak nie jest to całkowicie nowa ulica, tylko część ulicy Nowomiejskiej, która zmieniła nazwę na "Słoneczne Wzgórze". Dotyczy to części ul. Nowomiejskiej, która swój początek ma tuż za cmentarzem i prowadzi w kierunku południowo- zachodnim. Obecnie przy nowej ulicy Słoneczne Wzgórze znajduje się jedynie kilka budynków mieszkalnych, ale działek przeznaczonych pod budownictwo jest znacznie więcej. Zmianę nazwy zaproponowali mieszkańcy, którzy przy tej ulicy posiadają nieruchomości. W dniach 8-29 marca b.r. odbyły się w Pobiednej konsultacje społeczne w tej sprawie i zmiana nazwy zyskała aprobatę jej mieszkańców. W związku z nową nazwą ulicy zostanie uporządkowana numeracja nieruchomości z czym największy problem mieli doręczyciele przesyłek.

Ulica Słoneczne Wzgórze jest 15 ulicą Pobiednej. Długość ulicy wynosi około 600 metrów. Z tego powodu, że ma tylko jeden wjazd jest to ulica sięgacz, potocznie zwana "ślepą ulicą". Ulica Słoneczne Wzgórze ma jedną z najlepszych nawierzchni w Pobiednej, ponieważ w 2014 roku została gruntownie przebudowana i uzyskała nową asfaltową nawierzchnię.
Na poniższej mapce można zobaczyć nową ulicę, która zaznaczona jest zielonym kolorem.


Opracował (m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u