•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> O zadaniach i pieniądzach

O zadaniach i pieniądzach

21 październik 2008 r.
Fragment wywiadu z Burmistrzem Leśnej Mirosławem Markiewiczem.

(...)
Ziemia Lubańska: Co zrobicie jeszcze w tym roku?
Mirosław Markiewicz: W tym roku naprawiamy, remontujemy, bądź przebudowujemy głównie trakty gminne. Biegnąca przez gminę droga wojewódzka do granicy z Czechami spełnia standardy europejskie, nie musimy się też wstydzić stanu trasy powiatowej do Gryfowa, o tyle szlaki gminne wymagają jeszcze sporych nakładów. Tym bardziej, że niektóre z nich zostały w minionym roku zniszczone przez powódź i ulewne deszcze. Renowacja obejmuje drogi w Złotnikach Lubańskich, Pobiednej i Świeciu. Dzięki naszym staraniom zadania te dofinansowane są z budżetu państwa oraz z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych z 2006 i 2007 roku. Dostaliśmy na to ponad 550 tys. zł. Przed zimą czeka nas jeszcze przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w mieście Leśna. Trasa przebudowywanego odcinka rozpoczyna się od zjazdu z ul. Świerczewskiego przy zakładzie "Dolwis", w okolicy biurowca. Droga stanowi dojazd do pól położonych powyżej, w końcowej części łączy się z ulicą Stromą. Długość przebudowywanego odcinka to 804 mb. Robimy także przebudowę drogi gminnej w Grabiszycach na długości 860 metrów. Co jeszcze w tym roku? W największej wsi gminnej - w Pobiednej - trwa budowa pawilonu sportowego na terenie rekreacyjno - sportowym. Budowany obiekt ma pełnić funkcję zaplecza dla uczestników rozgrywek sportowych oraz imprez lokalnych organizowanych na terenie klubu sportowego. Kontynuowana jest rozbudowa sieci wodociągowej w tej wsi. Celem zadania jest rozpoznanie warunków hydrogeologicznych dla ujęcia wody w Pobiednej. Do końca roku planowane jest wykonanie zabudowy studni głębinowej, zakupienie pomp głębinowych oraz włączenie do sieci wodociągowej.
Ziemia Lubańska: Jakie zadania będą najważniejsze w przyszłym roku?
Mirosław Markiewicz: W 2009 roku zamierzamy skoncentrować się na projekcie przebudowy nawierzchni Rynku w Leśnej, aby odzyskał on dawny przepiękny widok - ku radości mieszkańców i naszych licznych turystów. Kolejne niezmiernie ważne zadanie to kanalizacja Pobiednej. Podjęliśmy współpracę z naszym sąsiadem - miastem Świeradów-Zdrój, aby wspólnym projektem skanalizować Pobiedną u nas i Czerniawę u nich. W dalszym ciągu burmistrz Leśnej przeznaczać będzie znaczące środki na rozbudowę infrastruktury edukacyjnej. W przyszłym roku mamy mieć wybudowane w Leśnej boisko w ramach projektu Orlik 2012. Zadań jest wiele, oby starczyło nam pieniędzy na najważniejsze.

źródło: Ziemia Lubańska nr 20/2008Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u