•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2022
Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Obchody 30-lecia teatru Klinika Lalek!

Obchody 30-lecia teatru Klinika Lalek!

wydanie książki, trasa teatralna, Festiwal i Nagroda Marszałka!

30 grudnia 2018 r.
W ramach obchodów trzydziestolecia odbyła się międzynarodowa trasa teatralna ze spektaklem "Cyrk Bez Przemocy"/"Cyrk Tarabumba". Klinika Lalek z wielkim sukcesem otworzyła jeden z najważniejszych i najpiękniejszych karnawałów na świecie: Karnawał w Wenecji, wystąpiła na Festiwalu Kids Festival Internazionale del Teatro w Lecce (Włochy), w Genk (Belgia) na wielkiej "O'Parade", "Cirkulum" Festivalu w Czeskiej Ostrawie czy na "Cirkul'Art" (Słowacja) i w Montegranaro (Włochy) na Veregra Street Festival. Zespół objechał także wiele polskich i zagranicznych festiwali, których nie sposób wymienić. Sezon artystyczny 2017/18 był bardzo inspirujący, a kolejny, zapowiada się równie owocnie. Obecnie jesteśmy na etapie planowania miesięcznego tournee w Chinach, po którym to wspólnie z Shandong Province Dramatic Theatre przygotujemy nową, wspólną produkcję.

W dniach 20 do 22 lipca na Stacji Wolimierz obył się Festiwal 30-lecia Teatru Klinika Lalek, na którym zgromadziły się setki osób związanych z teatrem oraz goście z całego świata. Trzy dni koncertów, warsztatów, pokazów teatralnych i filmowych. 2000 przyjaciół teatru świętujących urodziny - to wydarzenie na długo zapadnie nam w pamięć. 

W 1995 roku wydarzył się w Wolimierzu pierwszy duży międzynarodowy Festiwal - Ecotopia, który rozsławił Stację Wolimierz w świecie ekologicznym i zainspirował nas do corocznej organizacji duzżych spotkań. To był początek międzynarodowej sławy wioski będącej siedzibą Fundacji. Co roku latem spotyka się na Stacji Wolimierz środowisko artystyczne i przez trzy dni odbywają się warsztaty, spektakle i koncerty na najwyższym poziomie i absolutnie niekomercyjnie. Na łące trwa kiermasz rękodzieła i zdrowej żywności, króluje teatr, cyrk, lokalny folklor i taniec, tolerancja i kolory. Od kilku lat połowa publiczności to dzieciaki, dla których przygotowujemy liczne aktywności! 

Z okazji obchodzonych w 2018 roku 30 urodzin naszego Teatru, wydaliśmy piękny album. Zawiera pełne pasji wspomnienia współtwórców teatru i archiwalne zdjęcia. Czternaście wywiadów z ludźmi, którzy współtworzyli Klinikę Lalek w różnych okresach jej istnienia. Nieznane fakty i anegdoty. Historie ludzi, którzy nie bali się iść w poprzek schematów i stworzyli jeden z najbardziej oryginalnych teatrów w Europie. Lektura książki, to doskonała odtrutka na wzorce "przymusu robienia kariery", które opanowały świat mediów. Przypomina, że o jakości i wartości naszego życia najbardziej świadczy autentyczność, pasja i relacje z drugim człowiekiem.

W październiku Wiktor Wiktorczyk założyciel i reżyser Kliniki Lalek, otrzymał nagrodę z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego "Za szczególne osiągnięcia dla regionu"

To był dla Teatru wspaniały rok i cieszymy się, że tak twórczo go spędziliśmy.

Jemiołka ze Stacji WolimierzŹródło: Panorama Leśnej 11/2018Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u