•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Nasi czytelnicy pytają

Nasi czytelnicy pytają

15 lipca 2013 r.

W związku z bardzo licznymi pytaniami naszych czytelników dotyczącymi funkcjonowania ustawy o zagospodarowaniu odpadów jak i samej segregacji, na które nie znaleźliśmy odpowiedzi w dotychczas publikowanych odpowiedziach postanowiliśmy w imieniu naszych czytelników skierować pytania do Urzędu Gminy Leśna. Na początek przesłaliśmy 10 pytań i jeśli tylko otrzymamy odpowiedzi niezwłocznie umieścimy je na stronie. Poniżej publikujemy pierwszy zestaw pytań i równocześnie zapraszamy naszych czytelników do przysyłania kolejnych, na które zapewne bardzo chętnie odpowiedzą osoby, które w Urzędzie Gminy Leśna są odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie w/w ustawy.

Pytania prosimy wysyłać na adres e-mail: odpady@pobiedna.pl

Pytania:

1.Dlaczego w informacjach dotyczących segregacji odpadów przekazywanych przez Gminę Leśna opakowania wielowarstwowe tzw. Tetrapak należy wrzucać do worków koloru żółtego a na workach żółtych otrzymanych od firmy odbierającej odpady, czyli ZGiUK Lubań pisze, że opakowań wielowarstwowych nie należy wrzucać do tego worka?

2.Dlaczego papierowe kartony po kupnie mebli (kilkanaście sztuk dużych rozmiarów) muszę upychać do worków koloru niebieskiego na odpady papierowe – wszystkie kartony muszę pociąć na małe kawałki i zużyję na to ok 15 sztuk worków, odbiorca odpadów, czyli ZGiUK Lubań zapowiedział, że odpady papierowe będzie odbierał tylko w workach foliowych koloru niebieskiego?

3.Ile worków do segregacji przypada na osobę – czy ma znaczenie jak liczna jest rodzina i czy są ograniczenia w ilości wydawanych worków?

4.Dlaczego odpady zmieszane, czyli pozostałe po segregacji odbierane są jednym samochodem z odpadami osób, które zadeklarowały, że śmieci nie segregują - przecież te pierwsze odpady są już segregowane a drugie nie?

5.Dlaczego w pytaniach i odpowiedziach na stronie gminy jest napisane: „W przypadku uszkodzenia worków przez zwierzęta, właściciel nieruchomości powinien uprzątnąć teren, na którym znajdują się rozsypane odpady” skoro w SIWZ „Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Leśna” pisze m.in.:
Wykonawca zobowiązany jest także do:
(...)
- odbioru odpadów wysypanych z worków, np. w trakcie ich odbioru, wywianych lub rozrzuconych przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu) i zwierzęta?

6.Od kiedy, w którym miejscu i na jakich zasadach zacznie funkcjonować w Pobiednej Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych (PSZOK) czy tylko mieszkańcy musieli być przygotowani na wejście w życie ustawy (złożenie deklaracji, zaopatrzenie się w pojemniki, segregacja odpadów, wnoszenie opłat) a zwycięzca przetargu już nie?

7.Na kiedy planowana jest tzw. „wystawka” odpadów wielkogabarytowych na terenie Pobiednej?

8.Wymieniłem w mieszkaniu okno (stare drewniane) na nowe, – co powinienem zrobić ze starym oknem – czy mam potłuc szybę a ramę pociąć na małe kawałki i wszystko wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane?

9.Gdy pracownicy ZGiUK Lubań roznosili po Pobiednej worki do segregacji (bez wcześniejszej informacji o planowanym w tym dniu roznoszeniu worków) ja byłam w pracy i takich worków nie otrzymałam. Czy przy najbliższym odbiorze odpadów segregowanych zostawią mi nowe worki przed domem (na chodniku) lub może powinnam w tym dniu wziąć urlop i czekać na nowe worki?

10.Gdzie powinnam wyrzucić zużytą gąbkę do mycia naczyń – w Internecie wyczytałam, że jest to tworzywo sztuczne, a więc chyba do plastików?Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u