•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci 0dpowie za śmierć w Klinice Lalek

0dpowie za śmierć w Klinice Lalek

17 lutego 2012 r.
(GM. LEŚNA) Krzysztof W., który prowadzi Klinikę Lalek w Wolimierzu stanie przed sądem. Wszystko przez wypadek, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku w jego warsztatach. Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował właśnie do Sądu Rejonowego akt oskarżenia. Śledczy zarzucają Krzysztofowi W. brak zachowania należytej ostrożności wymaganej przy udostępnianiu do wypoczynku i zabawy amatorskiej i nieatestowanej konstrukcji hamaka zbudowanego w sposób niezapewniający podstawowych wymogów bezpieczeństwa.
Krzysztof W. odpowie za narażenie 15-letniej Pauliny O. oraz 6-letniej Zuzanny D. na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a nawet utraty życia. Prokurator uznał, że było to działanie nieumyślne. Grozi mu za to do roku więzienia.
Do nieszczęśliwego wypadku w Klinice Lalek doszło 9 lipca ubiegłego roku. Na warsztatach teatralnych przebywała 10-osobowa grupa dzieci z poznańskiego domu dziecka. Trójka dzieci bawiła się na hamaku, który był przymocowany z jednej strony do dużej, drewnianej rzeźby. W pewnej chwili rzeźba przewróciła się na 6-letnią Zuzannę D. Mimo udzielonej pomocy dziewczynka zmarła.
Krzysztof W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i podkreślił, że ze swojej strony dopełnił wszelkiej staranności w zapewnieniu odpowiednich warunków przebywającym na jego posesji dzieciom. Całe tragiczne w skutkach zdarzenie zostało jego zdaniem spowodowane wyłącznie zachowaniem brata zmarłej dziewczynki, który wskoczył na rzeźbę trzymającą hamak i rozkołysał ją.
Tymczasem śledczy powołali biegłego, który stwierdził, że konstrukcja hamaku "została zamontowana nieprawidłowo, wykluczając jego bezpieczne użytkowanie i stwarzając realne zagrożenie przewrócenia się drewnianej rzeźby", co miało wpływ na zaistniałe zdarzenie.
Sąd w Lubaniu zwrócił się do sądu okręgowego w Jeleniej Górze o to, aby sprawa toczyła się przed Temidą Poznań Stare Miasto. Sąd jednak nie zgodził się na to. (IW)

Źródło: Ziemia Lubańska nr 3/2012


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u