Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona PobiednejORIGAMI

7 grudnia 2015 r.

Origami to  sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską.

Dnia 10 listopada 2015 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej mieli przyjemność powitać niezwykłego gościa, pana Kimura Shogo z Japonii, który w bardzo ciekawy i interesujący sposób wprowadził uczniów w tajniki sztuki origami. W czasie warsztatów dzieci wykonały żurawia, pierścionek oraz samolot. Następnie zostali zapoznani z pismem japońskim. Bardzo sprawnie i z wielkim zaangażowaniem odwzorowywały z tablicy swoje imiona Zajęcia prowadzone były w miłej i serdecznej atmosferze. Na pożegnanie uczniowie wraz z zagranicznym gościem zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Wychowawczyni klasy II

TŁUMACZENIE Z JĘZYKA JAPOŃSKIEGO

Jestem bardzo mile zaskoczony przyjęciem w szkole w Pobiednej. Nauczyciele i dzieci stworzyli miłą i ciepłą atmosferę. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że mogłem się spotkać z Wami, że mogłem tu być. Mam nadzieję, że udało mi się zainteresować dzieci Japonią.

Najlepsze życzenia

KIMURA SHOGO
10 listopada 20015r.Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u