•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?


Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> OSP >> Aktualności >> Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Pobiednej i Novego Mesta świętowały Dzień Strażaka

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Pobiednej i Novego Mesta świętowały Dzień Strażaka

15 maja 2014 r.

W dniu 3 maja 2014 r. w Pobiednej odbyło się polsko-czeskie spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w ramach pikniku strażackiego z okazji Dnia Strażaka. Było to już kolejne tego typu spotkanie, w którym udział brała młodzież z jednostek SDH Nove Mesto pod Smrkem i OSP z Pobiednej. Organizatorem spotkania był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej z Pobiednej pod honorowym patronatem Burmistrza Leśnej.

Pomysł zorganizowania zrodził się kilka lat temu po podpisaniu przez Gminę Leśna umowy partnerskiej z czeskimi gminami przygranicznymi o wzajemnej współpracy. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim integracja dzieci i młodzieży poprzez zajęcia sportowo-pożarnicze, pokazy sprzętu strażackiego, wspólne biesiadowanie i zabawy. Ponadto spotkania takie są niepowtarzalną okazją do nauki języka czeskiego, nawiązania koleżeństwa i przyjaźni. Po pokazach sportowo-pożarniczych młodzież udała się do remizy strażackiej w Pobiednej na wspólny posiłek i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Tradycyjnie nie zabrakło grochówki strażackiej, upominków, słodyczy, pamiątkowych zdjęć i okolicznościowych dyplomów i podziękowań. Stare przyjaźnie, nowe znajomości, mile spędzony czas, wiele wrażeń - to wszystko pozostanie w pamięci uczestników i ich opiekunów.

Rewizyta dzieci i młodzież MDP z Pobiednej zorganizowana zostanie w dniu 1 czerwca 2014 roku w jednostce SDH Novego Mesta pod Smrkem, gdzie zaplanowano liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Zarząd OSP w Pobiednej przekazuje szczególne podziękowania Paniom Annie Hałas i Marii Maliszewskiej, Druhnom i Druhom z OSP Pobiedna, Panu Sebastianowi Fronc, sklepowi KIWI w Pobiednej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia spotkania polsko-czeskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.


Źródło: Panorama Leśnej 5/2014Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u