•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Oficjalna strona Pobiednej
strona główna OSP Aktualności Strażacy z OSP Pobiedna proszą o wsparcie

Strażacy z OSP Pobiedna proszą o wsparcie

16 lutego 2022 r.
W styczniu otrzymaliśmy wspaniałą informację o przyznaniu dofinansowania do wozu bojowego dla naszych strażaków (o czym pisaliśmy tutaj: OSP Pobiedna otrzyma nowy wóz ratowniczo gaśniczy).

Tym razem wyjątkowo to oni potrzebują naszego wsparcia, bo choć sami robią co mogą (własnoręcznie przygotowane niezbędne wyposażenie, sprzedaż grochówki pod stokiem...) to pieniędzy wciąż brakuje.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszych druhów, aby największe marzenie tej załogi w końcu się ziściło! Wpłat mozna dokonywać na stronie zrzutki: https://zrzutka.pl/25c2y7

Poniżej zamieszaczmy apel strażaków z OSP Pobiedna zamieszczony na stronie zrzutki:

"Czołem!

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiednej pragnie prosić wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie!

W tym roku dostąpiliśmy zaszczytu otrzymania dofinansowania rządowego na zakup nowego auta bojowego. Staraliśmy się o to kilka lat i jest to spełnienie naszych najśmielszych marzeń! Niestety, z powodu stale rosnących cen wszystkiego co możliwe, dofinansowanie które nam przyznano jest niewystarczające. Brakuje nam kilkudziesięciu tysięcy złotych...

Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, nasze obecne wozy pochodzą jeszcze z poprzedniej epoki. Mimo że nadal są w nie najgorszej formie - już czas aby odeszły na zasłużoną emeryturę. Tatra (50 l.), Star (37 l) oraz Mercedes (35l.) przewiozły nas przez wszelkiego rodzaju akcje ratownicze. Począwszy od ściągania kotów z drzew poprzez przedzieranie się przez moczary, lasy, roje szerszeni, płonące łąki, dziki nurt powodziowy aż po pożary domów i fabryk. Nasza miłość do tych wozów jest bezkresna i szczerze uzasadniona. Ale nadszedł czas na zmiany... Chcemy czuć się bezpiecznie, pewnie. Chcemy się rozwijać, usprawnić nasze działania, chcemy czuć się profesjonalni i niezawodni. A przede wszystkim żeby czuli się tak przy nas Ci, którym służymy.

Bo poza działaniami ratowniczymi mamy również inną twarz. Udzielamy się na rzecz naszej lokalnej społeczności w każdy możliwy sposób. Wypompowanie wody z piwnicy? Lecimy. Ubranie choinki? Robi się. Organizacja festynu? No ba! Jesteśmy otwarci na ludzi, na wszelkie formy aktywności i niesienia pomocy. W naszej, dość zresztą rozległej, okolicy słyniemy z wybitnej grochówki, gotowanej w kuchni polowej. Gościmy z nią na wszelkich imprezach (chwalą ją nawet w najdalszych zakątkach naszego pięknego kraju). Ponadto w każdym calu jesteśmy samodzielni. Własnymi siłami remontujemy naszą strażnicę, dbamy o sprzęt oraz wyposażenie ochrony osobistej. Staramy się ze wszystkich sił, aby wszystko działało bez zarzutu, jak dobrze naoliwiona maszyna. Mamy w sobie nieokiełznane pokłady dobrej energii, chęci do działania, empatii. Ale wiecie co w tym wszystkim jest najpiękniejsze? To poczucie wspólnej misji, stworzyło między nami nierozerwalną więź. Jesteśmy dla siebie jak rodzina, dosłownie wskoczylibyśmy za sobą w ogień. I teraz też, wszyscy razem, pracując ramię w ramię zrobimy wszystko, aby największe marzenie naszej załogi w końcu się ziściło!"


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u