Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


strona główna Wyszperane w sieci Grudniowe braki wody w Pobiednej

Grudniowe braki wody w Pobiednej

3 lutego 2013 r.
W grudniu 2012 roku pojawiły się niedostatki wody w miejscowości Pobiedna.
Przyczyny wyjaśnia Grzegorz Kościelniak. Kierownik Działu Wodociągów i Kanalizacji w PM SYNERGIA sp. z o.o: - Grudniowe niedobory wody w Miejscowości Pobiedna spowodowane były małą ilością wody na ujęciu. W początkowym okresie woda zakręcana była na noc, w celu nagromadzenia jej w zbiorniku i zabezpieczenia dla ludności na dzień kolejny. Ponieważ jednak sytuacja nie dała się opanować i potrzebowaliśmy czasu na rozwiązanie problemu, poprosiliśmy o pomoc Burmistrza Leśnej, który z uwagi na to, iż zdarzenie miało charakter niezależny od Spółki tj. niski poziom wód, o czym pisały również media, zorganizował w trybie działań w sytuacjach kryzysowych, pomoc ze strony Straży Pożarnej, zarówno ochotniczej jak i zawodowej. W międzyczasie czyniliśmy działania w celu uruchomienia dodatkowej pompy, tłoczącej wodę na ujęcie, co również zakończyło się sukcesem. W efekcie udało się ustabilizować dostawę wody, jak również poprawić ciśnienie w sieci. Od tego czasu nie mamy żadnych zgłoszeń z Pobiednej, o problemach z dostawami wody.
Zdajemy sobie jednak sprawę, iż sposób, w jaki zmuszeni byliśmy dostarczać wodę mieszkańcom Pobiednej, utrudniał funkcjonowanie. Dlatego też Prezes Zarządu podjął decyzję o udzieleniu rabatu za wodę w wysokości 30% dla wszystkich odbiorców w miejscowości Pobiedna, chcąc w ten sposób zrekompensować powstałe utrudnienia.

Źródło: Panorama Leśnej nr 1/2013
Jakość powietrza
Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u