•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Pawilon sportowy w Pobiednej - formalnie nie istnieje

Pawilon sportowy w Pobiednej - formalnie nie istnieje

25 maja 2012 r.
Gdyby nie przypadkowa rozmowa z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Lubaniu na temat pawilonu sportowego w Pobiednej, do dnia dzisiejszego nie mielibyśmy świadomości o kolejnej niewłaściwie przeprowadzonej inwestycji w latach poprzednich – mówi Małgorzata Gut – Twardowska, Zastępca Burmistrza Leśnej.
Inwestycja została zakończona w 2008 r. i zgodnie z przepisami należało złożyć zawiadomienie o zakończeniu budowy obiektu i zamiarze przystąpienia do jego użytkowania najpierw do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej (w roku 2008 takie zawiadomienie należało skierować także do Państwowej Inspekcji Pracy). Po zajęciu stanowiska przez w/w organy powinien być skierowany wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lubaniu.
Niestety, w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca, a użytkowany od kilku lat obiekt nigdy nie otrzymał wymaganych opinii i akceptacji. Formalnie nikt do dnia dzisiejszego nie ma prawa z niego korzystać. Przed trzema laty ówcześni urzędnicy nie dopełnili tych podstawowych obowiązków. Obecnie uzyskanie powyższej zgody jest znacznie utrudnione ze względu na fakt, iż nie ma wszystkich dokumentów, które powinny być przedłożone inspektorowi nadzoru.Źródło: Panorama Leśnej nr 5/2012


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u