•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Podsumowanie projektu Akademia Równych Szans

Podsumowanie projektu Akademia Równych Szans


8 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Pobiednej zorganizowała "Festiwal talentów" będący posumowaniem zajęć prowadzonych w roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu Akademia Równych Szans. Celem całego przedsięwzięcia, było zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej.

Koszt projektu to 231 185,00 zł, liczba godzin zajęć prowadzonych w ramach projektu - 884, projekt adresowany był do 49 uczestników.

W ramach projektu uczniowie mogli skorzystać z zająć takich jak: koło matematyczne, zajęcia wyrównawcze z matematyki, koło informatyczne, koło geograficzne, koło chemiczne, koło fizyczne, koło ekologiczno-przyrodnicze, koło języka angielskiego oraz zajęcia z psychologiem. W ramach projektu zakupiono nowe wyposażenie szkoły i pomoce naukowe w tym m.in.: meble szkolne, ławki i krzesła, 16 przenośnych komputerów, tablicę multimedialna, szereg pomocy do zajęć z matematyki, fizyki, chemii i geografii.

Uczniowie klas IV-VII mieli 157 miejsc na zajęciach dodatkowych. Na jednego ucznia przypadała możliwość skorzystania z trzech różnych kół zainteresowań.

8 czerwca uczniowie pokazali efekty uczestniczenia w dodatkowych zajęciach. Uroczystość rozpoczęła się częścią nieoficjalną - grą terenową, w której należało wykazać się zdobytą wiedzą. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich szybkość z jaką uczniowie pokonywali kolejne trudności, odgadując hasła! Od godz. 12.00 rozpoczęła się część oficjalna, w której po podziękowaniach na scenę wkroczyli młodzi chemicy, fizycy i uczniowie swobodnie posługujący się językiem angielskim! Wszyscy mieli okazję obejrzeć film o projekcie autorstwa grupy koła informatycznego pod kierunkiem p. Katarzyny Kotlarek, a także prezentację przygotowaną przez grupę koła geograficznego pod czułym okiem pani Marioli Jaworskiej. Chemiczne i fizyczne eksperymenty nadzorowała pani Grażyna Drożdżowska.

Akademia Równych Szans to świetne przedsięwzięcie, nie byłoby jednak możliwe bez pracy, wsparcia i organizacji wielu osób. Obok nauczycieli prowadzących zajęcia, na słowa podziękowania zasłużyli pracownicy obsługi i administracji szkoły. Jednak szczególnie należy podziękować za możliwość podejmowania tak ważnych społecznie inicjatyw Zastępcy Burmistrza Leśnej, pani Gabrieli Pijanowskiej, a wraz z panią Burmistrz jej zespołowi, bez którego ciężkiej i wytężonej pracy nie moglibyśmy zaoferować tak atrakcyjnych zajęć. Serdeczne podziękowania należą się więc pani Bogusławie Misiewicz - Inspektorowi ds. unijnych oraz paniom Renacie Dudzie i Annie Niedźwiedź, które przeliczały, mnożyły i dodawały, czuwając nad finansami projektu. W tym miejscu należy również podziękować pani Beacie Rak, która pełniła funkcję szkolnego koordynatora projektu i bez której zaangażowania, realizacja nie była by tak udana.

Akademia Równych Szans to 884 godziny co w przeliczeniu daje 37 dni non stop kreatywnej nauki, zabawy, doświadczeń, poznawania świata. Oby takich inicjatyw w naszej szkole było jak najwięcej. Myślę, że był to świetnie wykorzystany czas. Festiwal talentów w pełni nas o tym przekonał.

D.S.
Źródło: Panorama Leśnej nr 6/2018








Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


























Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u